Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan számítunk teljesítménys...

Hogyan számítunk teljesítménysűrűségből villamos térerősséget?

Figyelt kérdés
S=-25,8dBW/m^2 adótól származó teljesítménysűrűségből kellene kiszámolnom a szabadtéri villamos térerősséget. Nem tudom hogyan lehet, a neten nem találtam semmit... csak egy táblázatot, amiben benne van a -25 meg a -26 is, dehát nem lineáris. Szeretném tudni, hogyan kell ezt és ehhez hasonlókat kiszámolni :S

2017. nov. 20. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elektromosságtanról nem sok fogalmam van, de tudom, hogy mi az a decibel, és talán ez is segít már.


-25,8 dB jelentése 10^-2,58 = 0,00263. Tehát 0,00263 W/m2-ről van szó, ami már egy rendes SI mértékegység, és tudsz vele számolni. Gondolom van valami képlet a teljesítménysűrűség és villamos térerősség közötti kapcsolatra, amibe ezt a számot már beírhatod.

2017. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Dejóó *-* köszönöm :) igen arra már lett képletem

Sokat segítettél! Köszönöm :)

2017. nov. 20. 20:32
 3/3 A kérdező kommentje:
nem is tudtam hogy decibelből ilyen egyszerű átszámolni :D ezt órán valahogy csúnyábban adták elő..
2017. nov. 20. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!