Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz hogy a leválasztó transzf...

Igaz hogy a leválasztó transzformátor kapcsai csak akkor ráznak meg bennünket, ha mindkét pontjukat egyszerre érintjük meg? Mi a magyarázata? És ahol nincs földelés ez a transzformátor hogy müködik?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy előző kérdésedre adott válaszom:

"Na kedves kérdező, úgy gondolom ez az a pont, amikor mindenki számára világossá vált, hogy semmit nem értettél meg az előzőekből és minden további segítség csak egy halálos áramütés felé terelget téged. Ilyen formán részemről befejezettnek tekintem a kérdéseid megválaszolását a későbbiekben, illetve erre kérem a többi válaszolót is!"

2017. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te a gyakori kérdések egyik adminisztráora vagy ugye?Mert úgy látom képes vagy minden kérdésemet, hozzászólásomat követni.Szerintem nem kellene a szabad vélemény nyílvánítást korlátozni, és ha bosszantanak a kérdéseim, ne is olvasd el.Ha nem lennél a gyak.egyik üzemeltetője ennyire nem szálltál volna rám.
2017. nov. 21. 12:39
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"nem kellene a szabad vélemény nyílvánítást korlátozni"


Nos, de.

Például a hogyan legyek öngyilkos kérdéseket nem túl erkölcsös válasszal illetni.


Amúgy:

[link]


Legalább olyan témákban levehetnéd a felelősséget a válaszolók válláról, hogy esetlegesen nem teljes körű válaszukra alapozva agyonvereted magad árammal, ahol egy egyszerű guglizással választ tudsz kapni.


Szerintem ezredik ilyen jelzést kapod: ne a GYK-ról akard megtanulni a hiányzó elektromossági ismereteidet és ilyen irányú valódi szakképesítés nélkül ne kísérletezz vele.

2017. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"És ahol nincs földelés ez a transzformátor hogy müködik?"

Ha a Tenkes kapitányának cselekedeteitől csak fenyegette a labanc ezredest a gutaütés, ettől biztosan megütötte volna a guta. :D

2017. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt ovastam:

"Léteznek leválasztó transzformátorok, itt a primer és szekunder tekercsek menetszáma azonos, ebben az esetben a bejövő földelt hálózatot függetlenítik el."

Tehát úgy értettem,hogy csak a leföldelt hálozatnál van ennek értelme.

2017. nov. 21. 13:05
 6/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Lajoska!

Már többen célozgattak rá, de én most egyenesen is kimondom, hogy a villanyszerelés egy szakma. Attól még, hogy két drótot össze tudsz sodorni, nem fogsz érteni hozzá. Ezt is meg kell tanulni, ráadásul a villanyszerelési ismeretek nem csak abból állnak, hogy eljuttatjuk az áramot A-ból B-be, hanem igencsak nagy részük az érintésvédelem.


Ha kontárként szerelsz valami villamos bekötést, és ennek eredményeképpen valakit agyonvág az áram, azért TE leszel a felelős, és téged ültetnek le érte.

Hidd már el, hogy ez nem játék, és attól hogy itt mindenféle tanácsokat kérsz olyan dolgokhoz, amikhez láthatóan egyáltalán nem értesz, még nyugodtan csinálhatsz életveszélyes dolgokat.


Nem azért nem segítünk neked, mert haragszunk rád, hanem azért, mert attól tartunk, hogy előbb-utóbb szándékodon kívül elteszel valakit láb alól, ebben pedig nem akarunk közreműködni.

2017. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még szerencse,hogy nem a gyakori kérdésekből áll a világ.Máshonnan is meg lehet tanulni,amit nem tudok, és vannak még jobb indulatúbb emberek is.Úgyis azt veszem észre,hogy mindenki aki egy kicsit többet tud mint az átlag az angol oldalakról szedi a tudását.Tehát ebben is le vagyunk maradva mi magyarok...
2017. nov. 21. 14:25
 8/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Máshonnan is meg lehet tanulni,amit nem tudok, és vannak még jobb indulatúbb emberek is."


Így is van. Ezért most teljesen jóindulatúan mondom, hogy kezdheted a tanulást például innen:

[link]

Aztán tovább is olvashatsz ezekből:

[link]

Ha mindezeket legalább megértetted, akkor talán fel tudod mérni, hogy mi az, amibe belekontárkodsz éppen.

Ezeket nem lehet itt egy féloldalas válaszban elmagyarázni neked.

2017. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Úgyis azt veszem észre,hogy mindenki aki egy kicsit többet tud mint az átlag az angol oldalakról szedi a tudását."

Hát, figyelj, én tudom, hogy tiszta szégyen, de a XX. század nagy műegyetemi oktatói, Zipernovszky, Verebély, Liska, Retter, Csernátony-Hoffer, Simonyi Károly, ésígytovább, ezek bármelyik könyvének irodalomjegyzékében rengeteg angol és német szerző van felsorolva...


Amúgy ezen megjegyzéseddel eljutottunk a nyolcadik kerületi körfolyosós vitakultúrához, mert:

- Szomszédasszony, a fia berúgta rongylabdájával a konyhaablakunkat...

- A maga férje meg éjjel kettőkor csoszog!!!

2017. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: tényleg miért kell ezzel kisérletezz? Miért nem jó neked egy SELV/PELV a kísérleteidhez? Nagyon durván életveszélyes amit csinálsz. És nem csak ön hanem közveszélyes is. Vagy a másik lehetőség, hogy trollkodsz, ami még rosszabb. Állj már le mielőtt vagy te vagy valaki a környzetedben meghal.
2017. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!