Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány liter vízzel kell keverni...

Hány liter vízzel kell keverni 1 liter akkusavat, hogy ne marja a kezet?

Figyelt kérdés

Akkusav: 37 %-os kénsav.

Olyasmire szeretném keverni, ami kb. annyit tud, mint a 20 %-os ételecet. Vagyis, a kezet nem marja szét, de a mészlerakódást oldja.


(Konkrétan: csepegtető szalagot szeretnék beleáztatni, hogy a labirintekből kioldódjon a lerakódott kalcium.)


2018. jan. 3. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
használd nyugodtan az ecetet
2018. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kénsavat erre a célra nagyom nem ajánlom, földfémekkel alkotott sói rosszul oldódnak.

Például:

CaCO3 + H2SO4 + 2H2O = CaSO4*2H2O + H2CO3

A kristályos gipsz oldékonysága ( 0,241 g/100g víz) csak kicsivel jobb mint a kalcium-karbonáté ( 0,0014 g/100g víz).

Ami szóba jöhet, és beszerezhető, az az ecetsav, és a sósav. A kereskedelmi sósav többféle töménységű lehet 15% - 30% között.

Szerintem a kereskedelmi sósavat hígítsd 1:4-hez. / 1 rész sósav, és 4 rész víz.

A sósavat lehet ecetsavval is kombinálni.

Egy pár gumikesztyű nem olyan drága. Ha túl hígra kevered a savat, akkor meg sokára végzel a tisztítással.

2018. jan. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Konkrétan, azért gondoltam az akkusavra, mert az van itthon, és kellene legalább egy vödör oldat, majdnem egy kilométer szalaghoz.

Az igazából nem túl nagy probléma, ha lassan megy, és nem egyszerre az egész, mert van majdnem fél évem az öntözés megkezdéséig. :)

Persze, mivel a labirintekbe nem sok anyag tud beszivárogni, ezért tényleg jobb a töményebb, ezért is nem akarom túlhígítani.

De akkor sósavazok, az tényleg jobb. Majd kipróbálom egy darabon, hogy nem károsítja-e a műanyagot. (Biztos nem.)

Majdnem mindent végiggondoltam a témával kapcsolatban, csak ezt nem, hogy kútvízzel is csapadékot képez a kénsav, pedig ezt olvastam már régebben.

2018. jan. 4. 07:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettem a dolgot, úgy gondoltam szétszedted a rendszert, és hordóban akarod savazni.

Ha jövőre is akarsz valamit termelni, akkor csínján a sósavval, max 1 -2 deciliter egy vödörbe. Persze tehetsz még hozzá ecetet is.

Salétromsav / HNO3 /, vagy salétromos-sav / HNO2 lenne a legjobb, de az magánszemélynek beszerezhetetlen. Hangyasav szintén. Citromsav drága, marad az ecet.

2018. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, jól értetted, szét van szedve, és minden szalag feltekercselve.

Köszi!

2018. jan. 5. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!