Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy nevezik azt az érzést...

Hogy nevezik azt az érzést hivatalosan [akár latinul is] mely akkor tör elő, mikor valami nem mindennapit érzünk, és hétköznapi nevén libabőr, vagy gerincbizsergés?

Figyelt kérdés
Többnyire egy jó zene hallatán, vagy egy jó hír értesülésén tör elő az embereken.

2018. jan. 20. 12:17
1 2
 1/13 anonim válasza:

Főnév

libabőr


A piheszőrök tüszőinek izgalom hatására bekövetkező kipúposodása apró bőrizmok összehúzódása következtében.

Etimológia

liba + bőr, a német Gänsehaut szó tükörfordítása

2018. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A libabőr az a cutis anserina, ami egyébként szó szerint libabőrt jelent.
2018. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán eufória?
2018. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért nem találod megfelelőnek a libabőrt?

A németek is így hívják, a franciáknál tyúkbőr (chair de poule) stb.

Az extázist vagy az eufóriát nem csak erre használják, bár lehet, hogy Te valami ilyesmit keresel.

2018. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehetséges =) Már nem tudom mit keresek =D

És milyen anyaggal lehet ezt előidézni?

2018. jan. 20. 13:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A liba bőrével mint anyaggal.
2018. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Te azt írtad, hogy jó zene vagy jó hír hallatán lesz libabőrös az ember.

Vannak azonban kellemetlenebb dolgok is, amitől ez előjöhet, de ez minden embernél más.

Engem pl. a selyem összedörzsölésétől ráz ki a hideg, a férjemet és a lányomat azok a poliszterin (bocs, lehet, hogy rosszul tudom a nevét!) golyószerű anyagoktól, amelyeket a dobozokba tesznek, ha törékeny árut szállítanak.

Anyukám az üvegek összekoccanásától csikorog, és még sorolhatnám.

2018. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Néha lúdbőrzésnek is mondják a libabőrt.
2018. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Wow. Meglepően sok hozzászólás érkezett a kérdésemre amit nem vártam. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek =)

Engem a hungarocel késsel való vágása gyilkol =D És mindegy hogy hívják, megértettem #7-es =)

2018. jan. 21. 05:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

polisztirol az amire a 7-es gondolt.


Egyébként én azt nem bírom, amikor valaki megkarmolja az ereszcsatornát vagy az iskolai táblát.

2018. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!