Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egység átmérőjű kör kerülete...

Egység átmérőjű kör kerülete pí, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Talán rosszul közelítem meg a dolgot, de nehezen fér a fejembe. Pí egy transzcendens szám, akkor az egységátmérőjű kör kerülete pí. hogy lehet egy végtelen tizedesjegyű szám nagyságú egy kör kerülete? ezért is írom hogy valószínűleg rosszul közelítem meg a dolgot, de ha átakarom ültetni a valóságba.. teszem fel kiszerkesztek pontosan egy egységátmérőjű kört, akkor annak hogy lehet a kerülete pí?? valaki adjon más perspektívát, mert sajnos itt leragadtam és nehezen vonatkoztatok el ettől

2018. jan. 27. 06:16
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
talán, hogy az anyag korlátozva van, míg matematikában egy vonalat nem korlátoz a fizika.. jól gondolom?
2018. jan. 27. 06:54
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy félreértem, de talán ott van a gond, hogy a transzcendens számokat valami bizonytalan értéknek gondolod, pedig azok is konkrét értékek, számok. Tetszőleges pontossággal szerkeszthetők, egzakt értékek, csak felírni, reprezentálni nem lehet őket pontosan.
2018. jan. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
értem.. valóban valami hasonló volt a gondom.. hogy ha megszerkeszteni akarnám, akkor mégis miképp kaphatok irracionális számot hosszként?! de azt hiszem értem, megbékéltem a gondolattal
2018. jan. 27. 07:57
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell aggódni a tizedesek miatt,mert a 10. után már atomi szintű pontosságnál tartasz.
2018. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 TappancsMancs ***** válasza:
0%
A kör kerülete nem Pí. Hanem átmérő ször Pí.
2018. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
#5 És ha az átmérője egység hosszú, akkor a kerülete bizony pí.
2018. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Kerdezo: vonatkoztass el a matematikai rendszer korlataitol. A pi egy abszolut egzakt szam, csak vegig felirni nem tudod a szamrendszerben, amit hasznalunk. Ettol meg mertanilag szerkesztheto, szamolni lehet vele, stb.
2018. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Transzcendens számok"

"...nem gyökei egész (vagy racionális) együtthatós polinomnak"

[link]


A helyiértékes (pl. tízes számrendszer) számábrázolás is ilyen polinomokat használ, ahol a tagok kitevői a helyiértékek, az együtthatók a számjegyek. Na most ha nem lehet felírni ilyen polinommal egy számot, akkor véges alakban sem lehet leírni számjegyekkel. Szegény pi-nek attól még konkrét helye van a számegyenesen, nem ugrál ide-oda. :)


+ a linkről:

"Noha majdnem minden szám transzcendens (azaz csak megszámlálható sok algebrai szám van az összes számok kontinuum számosságú halmazában Cantor, 1874), adott számról ezt általában igen nehéz belátni."

2018. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 TappancsMancs ***** válasza:
6# os kicsit sejtettem, hogy ez lesz a válasz, vagy valami ilyen. :) Akkor mi az az egység átmérőjű kör?
2018. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 TappancsMancs ***** válasza:
Kíváncsi vagyok akkor mi a különbség az egység átmérőjű kör és a kör között.
2018. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!