Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Időjárással kapcsolatban?

Szmnt kérdése:

Időjárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de nem értem. Beszélgettem minap egy Costa ricai ismerősőmmel, és azt mondta, hogy náluk tél van, míg ugye itt nyár. Na de ez hogy van? SAJÁt tudásom szerint, én igy gondolonám ezt, hogy azért van más évszak , mert a Föld kering a Nap körül egy elipszis pályán, és mikor ezen a pályás a legmesszebb van, akkor van tél, mikor közel akkor nyár. Az világos, hogy azért van más napszak , mert a Nap felé néz a föld akkor ott nappal van, míg a Föld másik részén este. Dehát egy bolygón vagyunk, akkor hogy lehet más évszak??


M


2010. jún. 6. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, azért van tél, mert a földnek ferde a tengelye, így télen rövidebb ideig és alacsonyabb szögben süti a nap a Földet. És az északi féltekén pont, hogy közelebb van télen a föld a naphoz.
2010. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz az ellipszis pályán mi a legmesszebb nyáron vagyunk a naptól. A tél meg ahogy írták a napfény szögbeesésétől függ ami most nálunk nagy a déli féltekén kisebb ezért ott most tél kezdődik. A sarkokon azért van hideg mert kis szögben éri a fény.
2010. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tényleg, így már beugott, köszönöm
2010. jún. 6. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!