Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy 160A max. áramerősségű...

Egy 160A max. áramerősségű közönséges hegesztőtrafót lehet működtetni háztartási hálózatról?

Figyelt kérdés

A gép teljesítménye P=8kVA, a hálózati feszültség U=230V, ebből ha áramot számolunk vissza akkor I=P/U=35A.


A hálózati biztosítékok általában 16 vagy 20 Amperosak.


Nekem ez a 35A soknak tűnik, nem hiszem el, hogy ennyire meghúzná a hálózatot...


Tapasztalatok?



#hegesztőtranszformátor #hegesztő áramfelvétel
2018. febr. 20. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

A hegesztés indításához nagyobb áramerősség kell, ez akár 100A fölött is lehet. Ezt pár másodpercig kell biztosítani.

A sima háztartási vezetékek azonnal szétolvadnak ettől az áramtól.

2018. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat hogy a 160 amperes maxra állitva le fogja csapni a biztositékot.

Ennél jóval kevesebb árammal működni fog.

2018. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Van egy 200A AWI hegesztőm, 32A fázisra téve HF gyújtáshoz 30, használatban max 80 amperrel tudtam használni, úgy nem verte le a kismegszakítót. De még a 80 A ívet húzva is véletlen lekoppintásoknál bizony volt, hogy besötétítettem a házat.
2018. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32 Amperesre ingyen cserélik a biztit. 35 A-es rövid lökést elbír.
2018. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat


#3-Kedves Wadmalac! Mik a tapasztalataid, 80A mihez elég hegesztéskor? Nekem még annak idején azt tanították, hogy a pálcaátmérő és a hegesztőáram közt jó közelítéssel egy 40-es arány van. Azaz 80 Amper kb. 2mm átmérőjű pálcához megfelelő átlagosan.

Úgy gondolom, ezzel vékonyabb vaslemezek, esetleg kb. 4mm falvastagságú zártszelvények, szögvasak (megfelelő gyökölés után) összehegeszthetők.

Mi a meglátásod erről?

2018. febr. 25. 18:42
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát, 80A tényleg nem sokhoz elég pálcával.

Legalábbis egy rétegben.

AWI esetén kicsit más a helyzet, ugyan leolvasztásban oda sem kell 2-3 mm-es pálcánál vastagabb, de elég jó lemezvastagságot fel lehet vele szobrászkodni.

5 mm fölött nem próbálkoztam vele, az én felhasználásomra annyi elég szokott lenni.

2018. febr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!