Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tehenekre nem lehetne...

A tehenekre nem lehetne szerelni valami utánégetőt, hogy csökkentsük a metán kibocsájtásukat?

Figyelt kérdés

A szarvasmarha, mivel kérődző, rengeteg metánt böfög és fingik, ami erősebb üvegházgáz, mint a szén-dioxid. Ha a metánt elégetjük, szén-dioxidot és vizet kapunk. Az is üvegházgáz, de legalább gyengébb.


Arra gondoltam, hogy egy piezo gyújtó meg egy gázérzékelő rá lenne kötve a tehén fejére és fenekére. Amennyiben metánt érzékel (a tehén büfögött/fingott), a piezo gyújtó elkezd szikrázni egy ideig, hogy begyújtsa a kibocsájtott metánt.



2018. márc. 31. 09:21
1 2
 11/16 EagleHUN ***** válasza:

Egyébként nem lennék meglepve ha kiderülne hogy maga a kibocsájtott trágya a szabadban hagyva még sokkal több metánt tud kibugyogni magából. Hosszas és pontos mérések kellenének mi bocsájt ki többet.

A trágyát könnyebb kordában tartani (Főleg nagy gazdaságokban, istállókban), zárt térben gázait felfogva még hasznosítható is, pl gázgenerátort hajthat.

Ha ez így van már előrébb lennénk, és maguk a tehenek lennének a kisebb probléma.

Hosszútávon persze egyet kell értsek előzővel, a húsfogyasztás csökkentése sokat javíthatna a helyzeten.


Délamerikában (a legnagyobb tehéntermelők!) mind a mai napig vágják/felégetik részben azért is az esőerdőket hogy teheneket legeltessenek...így duplán mínuszos a dolog.

2018. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:

"Egyébként nem lennék meglepve ha kiderülne hogy maga a kibocsájtott trágya a szabadban hagyva még sokkal több metánt tud kibugyogni magából."

Én sem merném tippelni az arányt, de tutira jelentős. De mint te is írtad, ez a rész kezelhetőbb, ma is használjuk már biogáz termelésére.


"Hosszútávon persze egyet kell értsek előzővel, a húsfogyasztás csökkentése sokat javíthatna a helyzeten."

Jaj ne már, a steakemet nem adom. :D

De írtam, megfelelő minőségű és árú alternatívát elfogadok. Csak még nincs.

Meg nem tudom, mi lesz a Milkával.


Az az igazság, hogy ezernyi súlyosabb pont van a teheneknél, ahol lépni kéne és lehetne is.

Ha meg a szibériai permafrost felolvad, a tehenek metánja már csak bolhafing lesz a xarviharban.

2018. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 EagleHUN ***** válasza:

" ma is használjuk már biogáz termelésére. "

Sajnos ez csak nagyon kis % -ára igaz a termelésnek. 10-ből 1 tehenészet, de lehet sokat mondtam. Ezek is csak nyugat európában nem itt, és főleg nem a legnagyobb előállító Argentinában...

Szóval lehetne több.


//Pont a minap néztem egy doc filmet hogy az USA-ban sorra égnek le a sertéstelepek, összetett okokból. A trágya a telep alatt gyűlik (buta megoldás), valami tápanyag változtatás miatt megváltozott az összetétele, és valószínű emiatt megjelent egy vastag hab a hígtrágya tetején. Ez metánbuborékokból áll. És felgyűlik az épületben is, főleg ha hirtelen kiszabadul pl nagy mennyiségű víz hull rá takarításkor. Gyakorlatilag belobban egy szikrától a metán és meggyulladnak az élő malackák is tőle, meg a fafödém. Több 100 olyan telep van aminek ugyanez a felépítése és veszélyben van.//


"De írtam, megfelelő minőségű és árú alternatívát elfogadok. Csak még nincs. "

Kösz én azt a tenyésztett bio vegyi gmo izét ha lenne sem enném meg.


Inkább tenyésszenek fehérjepótlásra baktériumokat, azt még megenné. Liszkukacot is, vagy szöcskét, csigát stb...

Ezekkel már sikeresen próbálkoznak.

Ezek is pont olyan jók és őlusz természetközelibbek is.


Az emberiség megint meg akar oldani valamit amire már van természetes megoldás is...N.C.


"Az az igazság, hogy ezernyi súlyosabb pont van a teheneknél, ahol lépni kéne és lehetne is.

Ha meg a szibériai permafrost felolvad, a tehenek metánja már csak bolhafing lesz a xarviharban."

Sajnos ez igaz, olyan sok és súlyos dologra derült fény az elmúlt hónapokban években hogy már nem is tudjuk hol kellene kezdeni a rendrakást, de már lehet túl késő is és jelenleg több az esélye mint valaha annak, hogy bizony mindenki "megszívta"...

2018. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Wadmalac ***** válasza:

Igaz, kéne több biogáz-hasznosítás.

Gyanítom, hogy ha az állattartás közel 100%-ban erre használná a trágyát, a tehenek fingadozása szóba sem kerülne.


"Kösz én azt a tenyésztett bio vegyi gmo izét ha lenne sem enném meg."

A lisztkukacból csinált fehérjét meg igen? Broáfff...:D

Ne már, tényleg ennyire sikerült horrormumust csinálni a GMO-propagandával mindenből, ami nem szuszogó, böfögő, fingadozó állatból lett kivágva?

Egy megfelelő tecnológiával sejtszövetből növesztett steak utolsó atomig ugyanolyan steak lehet, mint az, amihez egy kobe marhát kupán kell csapni.


"Az emberiség megint meg akar oldani valamit amire már van természetes megoldás is...N.C."

Azért ez így nem jogos. A természetes megoldás amúgy utoljára a vadászat volt, állattenyésztés nélkül.

2018. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

A permafrost mellé megemlítem a sokkal nagyobb veszélyt is, a tengerfenéki metán-hidridet.

Ha annak a felszabadulása beindul, kezdhetjük körömmel kikaparni a saját gödrünket.

Márpedig ahhoz elég lehet, ha a Golf-áramlat megáll pihenni.

2018. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

És a fényszennyezettség???!

Na meg ennyi elpazarolt energia...


Lehetne a seggükön inkább egy aggregátor. Robbanómotor, turbóval. Aztán töltené a tehén akksijait. Meg ha úgyis egész nap kint vannak, lehetnének rajtuk még napelemek, meg szélturbina.


Aztán mikor este beterelik őket, tölthetnék a hálózatot. Mondjuk az ELMŰ-söknek nehéz dolguk lenne, hogy esténként random időközben a tehénfarmok körül hogy vezessék el ezt a plusszt, de... megérheti :D

2018. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!