Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy kis "háztartási kémia"....

Egy kis "háztartási kémia". Mit tegyek bele, hogy habos legyen?

Figyelt kérdés

Adva van egy vízkőoldó, amit minden üzletben meg lehet vásárolni. Foszforsav (5%) és víz elegye.

Ha kézi pumpás spray -el teríteném a kívánt felületre, akkor mit kellene még hozzá raknom, hogy hab legyen a végeredmény ?

Lehet kapni olyat ami habként kerül ki a pumpából, de azok jóval drágábbak.



#vízkőoldó #hab #foszfor sav
2018. ápr. 11. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szódabikarbonát.
2018. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nana, nem lesz abból baj ?

Sav + szódabikarbóna már bent a flakonban is összevesznek, nem ?

2018. ápr. 11. 23:01
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mosogatószert nyugodtan tehetsz bele. Felhabosodik tőle és tovább marad a felületen.


A szódabikarbóna biztosan nem jó, mert semlegesítené a savat vagyis hatástalan oldatot sprickolnál csak szét.

Másrészt az tartós habot nem is adna.


Mondjuk én a foszforsavat nem használnám vízkőoldási célra.

Ami nekem régóta bevált az a háztartási ecet. A durva helyekre mehet a 20%-os is. ;) Máshol hígítani érdemes.

2018. ápr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A szódabikarbona NEM semlegesíti a savat, és hatásos is. Azonfelül sokáig habzik. Hosszú évek óta használom, igaz ecettel keverve vízkőtlenítésre.
2018. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-nek egy kis kémia:


"A nátrium-hidrogénkarbonát (köznapi nevén szódabikarbóna) enyhén lúgos, vízben jól oldódó só. Bikarbonátionból (HCO3−), és nátriumionból (Na+) áll. A savakat semlegesíti, és közben szén-dioxid szabadul fel."


Forrás: wikipédia

2018. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es


Szerintem több ecetet használsz, mint amennyit a szódabikarbóna semlegesíteni tud, ezért lesz sistergésed is meg vízkőoldásod is. Elvégre a gyomorsavas emberek is szódabikarbónás oldatot isznak.

2018. ápr. 12. 17:21
 7/7 A kérdező kommentje:

#3-as

Kifejezetten a króm felületekre kapható a foszforsavas cucc.

A drágábbikban hangyasavval is találkoztam, még pluszban adagolva.

Zománcozott dolgokra viszont nem jó a foszforsav, se fürdőkád, sem főzőedények.

2018. ápr. 12. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!