Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van CO2 veszély? Egy fő, kb...

Van CO2 veszély? Egy fő, kb 25 m2-es szobába aludva, ahol precízen zár az ablak, redőnnyel, szobanövény sincs, de az ajtón van egy milliméter rés (csukottan).

Figyelt kérdés

Elnézést, ha furcsán hatna a kérdésem, de nem vagyok járatos ezen a téren. Csak annyit tudok evvel kapcsolatban, hogy -összehasonlításképpen mondom- egy borospincébe azért mennek le gyertyával, mert a CO2 nehezebb a levegőnél, így a helyiség alján kezd összegyűlni és kiszorítja az oxigént.


Avval tisztában vagyok, hogy a borospince esete nyilván potenciálisan sokkal veszélyesebb (a mustgáz miatt), mint pusztán az, ha egy ember egy hálószobában CO2-t kilélegez és nincs szobanövény és rések is alig vannak a szobában, de mégis érdekel az utóbbi esetén a kockázat foka.


Szóval a borospincés esettel analógiában érdekel, hogy a hálószobában -ld a paramétereket a kezdő kérdésemben- 8-10 óra alatt csukott ajtónál tud számottevő CO2 összegyűlni, azaz tud veszélyessé válni bármelyik nap is a CO2?


Hiszen szobanövény tehát nincs az érintett szobában, én meg ugye CO2-t lélegzek ki, mint minden ember (és állat), így nyilván gyűlik a CO2, azonban nem tudom, milyen arányban (veszélyes arányban-e, 8-10 óra leforgása alatt).


(Javítsatok ki, légyszíves, ha valamit rosszul tudok szerintetek.)



2018. ápr. 20. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"a növények előállítanak oxigént."

NAPFÉNYBEN!!!

Te nappal szoktál ott aludni?

Ha este bemész, az ajtónyitással kb. átlagosra beáll az oxigénszint.

EZEK UTÁN, ha együtt alszol a növénnyel éjjel, akkor EGYÜTT FOGYASZTJÁTOK az oxigént.

De ezt már leírták neked. Mit nem értettél belőle?

2018. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves előző, én magam is ezt írtam a legutóbbi kommentemben, tőlem korábban viszont pontatlanul. Konkrétan evvel kapcsolatban arra kérdeztem csak rá, hogy vajon jól tudom-e ezt. Ketten is írtátok most már, hogy jól tudom. Rendben.


Az viszont még mindig nem tudom, hogy nagy baj-e, ha vannak növények a hálószobában éjjel. Vagy pedig csak minimális a növény oxigénfogyasztása sötétben, így nem okoznak problémát?


A többi új választ kifejezetten köszönöm, utána nézek a speckó ablakállásnak is. :)

2018. ápr. 20. 21:05
 13/17 anonim ***** válasza:

A növények elég kevés oxigént fogyasztanak.

Sokkal nagyobb baj lehet abból, hogy egyes növények bódító vagy mérgező anyagokat bocsátanak ki, ezért veszélyes velük egy légtérben aludni.

2018. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha van redőny, nézd meg alaposan, általában parasztos módon átfúrják felül az ablakkeretet, úgy megy ki a szalag, és ott is szellőzik.
2018. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 spectator ***** válasza:
19%

Nem árt a fogalmakat némileg tisztázni:

A CO2 önmagában terjesen ártatlan(=nem mérgező) csak a CO az, amit egy rossz fűtőberendezés termelhet, ember nem. Az a pince-beli CO2 baleset minden előjel nélkül jön, egyszerűen úgy, mintha lehajolnál és víz alá nyomnának.

A CO szintén előjel nélküli, de ez egész helyiséget beteríti, és sokszor halálos. A rossz benne az, hogy 1/2-2 nap után is jelentkezhet. Rengeteg múlik azon, hogy az ajtó-ablak hogy zár. Ezek a modern ablakok ilyen szempontból rosszabbak, jobb egy kis rés. A milliókért előírt ablakkeret-szellőző egy humbug, pénzszivattyú.

2018. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves Spectator, ezeket ennél a kérdésemnél megírtam, legfeljebb a CO-ra nem tértem ki, de az összes többi, amit írtál, már elhangzott a megfogalmazásomban itt (pl hogy a CO2 nattól veszélyes, hogy kiszorítja az oxigént, és a terem/szoba alján kezd összegyűlni).


De egye fene, inkább kétszer, mint egyszer se. ;) Mégiscsak veszélyekről van szó.


Köszönöm a kiegészítéseket és a megnyugtatást. :)

2018. ápr. 21. 16:57
 17/17 anonim ***** válasza:
#10: erről még sosem hallottam, de szemlátomást nálunk is van. :D Még csak 4 éve újak az ablakok. :D Így egy rángatásra nem tudom, mennyit tud ez jelenteni, de majd télen kipróbálom.
2018. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!