Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyikre van több esély?

Szmnt kérdése:

Melyikre van több esély?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van 20 szóbeli tétel. MEgtanulok 16-ot közülök. Ha én megyek be elsőnek akkor ugye 16/20 arányban olyat fogok huzni, amit tudok. Nos a kérdés a következő; ha előbb, vagy ha később megyek be van több esélyem, hogy azt a 4 tételt, amit nem tudok, elkerüljem. Netán ugyanannyi?
2010. jún. 13. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Az esélyekkel az a baj, hogy csak a múltat magyarázzák és nem a jövőt vetitik előre.
2010. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez ugyebár totálisan random dolog, de paraszti ésszel mégis belelehet látni, hogy melyik esetben kéne bemennem, hogy ne az 4 legyem.


AZT még hozzá tenném, hogy egy nap 10 diák felel, és azt amit kihuzott nem teszik vissza, csak másnap. Tehát a 10. ember, már csak 10 tétel közül huzhat.


Ezek után melyikre van több esély?

2010. jún. 13. 23:10
 3/17 anonim válasza:
Érettségi para...lol =D Én is kedden megyek és hasonló módszerrel próbálkozom. =D Sok sikert!;)
2010. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Neked is :)
2010. jún. 13. 23:12
 5/17 anonim válasza:
Köszi =D
2010. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont az a négy marad a végére.
2010. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kiszámolni nem tudom, de kicsit érthetőbben megfogalmaznám.

Vagyis: Mondjuk a tételeket helyettesítsük golyókkal. Amit nem szeretnél kihúzni az fekete, a többi fehér. Alapból van 20 golyó, ebből 4 fekete. Első körben ugyebár 16/20 az esélyed, hogy fehéret húzz ki. Az a kérdés, hogy második, harmadik, negyedik, ötödik, n-edik alkalommal mekkora az esélye, hogy fehéret húzz ki.


Ezzel azonban az a probléma, hogy az is lehet, hogy a tanár utána visszateszi a tételeket, így mindig ugyanannyi az esélyed.

2010. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"AZT még hozzá tenném, hogy egy nap 10 diák felel, és azt amit kihuzott nem teszik vissza, csak másnap. "

Ezt csak most olvastam. Akkor az utolsó megjegyzésemet felejtsd is el!

2010. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem jobb minél előbb bemenni, mert ha utolsónak mégy, akkor az is benne van a pakliban, hogy mind a négy mumus-tétel bent marad és akkor már csak 6/10, azaz 12/20 az esélyed olyan tételre, amit tudsz a 16/20 helyett.
2010. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Módosulhat, ha mindenkit megkérdezel, hogy mit húzott.
2010. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!