Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mosogatószerek ph-ja milyen?

A mosogatószerek ph-ja milyen?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Jó lúgos, szerintem.
2018. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
70%

Változó.

A "kézkímélő" mosogatószerek pH-ja 5,5 köré van belőve. Amúgy olyan 7-8 a kézi mosogatószerek pH-ja.

A gépi mosogatószerek durva koncentrátumok, azoknak baromi magas pH-ja (12-13) szokott lenni. A mosogatógépek öblítői meg erősen savasak (pH 2,5 körül).

2018. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Wadmalac! Ha értesz a kémiához, magyarázd el kérlek, hogy mit csinált a lúg (NaOH) az állati zsiradékkal amitől az detergenssé változott! Én már elfelejtettem, hogy van ennek a paraszti szappanfőzésnek a kémiája.
2018. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

Röviden: A lúg a zsírszöveztekben lévő trigicerideket érintő művelet. (egy glicerin három OH csoportjának helyére kerül a zsírsav így észter kötés jön létre.) ez a szabbanfőzés során bázis katalizált hidrolízise történik. Keletkezik a zsírsav nátrium sója (ez a tenzid) glicerin és víz. Azért működik mint tenzid, mert az egyik vége hosszú apoláris szénlánc (zsír) ez lipofil, a másik vége poláris , a (karboxil csoport ) így az hidrofil.

Egyes esetekben leszedik a glicerint a szappan lé tetejéről, de benne is szokták hagyni a szappanban, mert jó selymessé teszi a kéz bőrét.

2018. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a választ! A tenzid szót nem ismerem, ugyanaz, mint ha azt mondanám detergens?
2018. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!