Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol lehet 100%-os tisztaságú...

Hol lehet 100%-os tisztaságú NaCL-ot (konyhasót) venni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Sztem eleve nem létezik 100%-os,mert valamennyi szennyező anyag mindig marad benne.

A bolti finomított tiszta tengeri só kb 99 %-os Na-cl ..ez nem jó?

2010. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
100%-os tisztaságú vegyianyag nem létezik. Analitikai tisztaságú van laborvegyszereket árusító boltban van. A vákuumos natúr só is nagy tisztaságú.
2010. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A temgeri só pont nem jó mert a tengerben 4% MgCl2 van pld!
2010. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

szerintem felejtsd el

ahogy növekszik a tisztásága, exponenciólisan nő az ára is.

Míg a háztartási só fillérekbe kerül, a nála egy fokkal tisztább vegyszer már jóval 1000HUF felett van.

Az analitikai tisztaságról meg ne is beszéljünk. Ez csak később következik a ranglétrán.


Egyébként ha nemfelel meg a háztartási só tisztasága, elég jó tisztaságot érhetsz el ha 2-3x átkristályosítod.

2010. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Silas válasza:

Ma: 2011.03.21-én a patikusom azt közölte velem, hogy ÁNTSZ nyomására nem adhat ki tiszta NaCl-t! (na erre varrjatok gombot!)

Nem marad más hátra, mint kóser sót venni. Az tisztább.

2011. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az ÁNTSZ hatására nem adhat ki sót?????

Hát ezek egyre hülyébbek, de most komolyan....

ez az eredménye, ha egy rakás idióta hoz döntéseket...

azt sem tudják hogy a levesben is ezt eszik


Legközelebb a drága akatologatók a vizet fogják betiltani? mert hogy attól is meg lehet halni (fulladás, túlissza magát vki)

2011. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Silas válasza:

Ezt érdemes megnézni:

[link]

2011. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Silas válasza:
Tegnap vásároltam az ALDi-ban 29Ft-os Romániából származó sót. 98% NaCl tartalommal. Kissé szürkés színezetű, igazi bányasó. Csak csomósodásgátló van benne. Szerintem ez közelíti az elvárásainkat.
2011. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csomósodásgátló?

Akar a franc Kálium-ferro-Cianidot adni a saját gyerekeinek.

Igen igen. Tudom, hogy a cián fémekhez kötve stabil vegyület.

Az azbeszt meg jól hőszigetel és tűzálló. A Freont könnyű préselni és nem gyúlékony, a benzinbe tett ólom jót tesz a motornak, az rbgh javítja a tehenek tejhozamát, a salakbeton olcsó és könnyen bedolgozható, a higany jó keményítőszer a bőriparban, a melamin meg növeli a tej fehérjetartalmát... sorolhatnám azokat amikről már kiderült, hogy nagyon is rossz dolgok.

2011. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a kálium ferrocianidot sárgavérlúgsónak nevezik,

méghozzá azért, mert kezdetben vérből állították elő

amúgy meg akkor meggyet, mandulát, diót, barackot stb. -t se együnk mert ezekben is van olyan vegyület, amelyben szerepek a cianid szó...

2011. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!