Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol lehet ilyen vasmagos...

Hol lehet ilyen vasmagos tekercset kapni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 20mm hosszú és 5mm átmérőjű kör keresztmetszetű rúd vasmagának kéne lennie körülbelül és 6 rétegben kellene rátekerve lennie a 0,3mm körüli átmérőjű rézhuzalnak. A neten mindenfele néztem, de nem találtam ilyen tekercset, pedig szerintem kéne lennie. Kérdeztem már elektronikai szaküzletekben, de sehol sem voltak járatosak ebben.

Ha nem lehet ilyet kapni, akkor van valami olyan hely, ahol ilyeneket tudnának gyártani Budapest/Szeged környékén?

Köszi a választ előre is!



2018. jún. 23. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Tekercselés címszóra keress rá, csodálkozni fogsz...
2018. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány darabra lenne szükséged? Mert ha csak egy, akkor például rossz PC tápegységben találsz nagyjából ilyen ferritrudat, majd megtekercseled. Azért nem tudhattak segíteni az elektronikai boltban mert ismerniük kellett volna az induktivitás értékét. A leírtakból meg nem lehet kiszámolni mert a ferritmagoknak különféle úgynevezett AL értéke van ami befolyásolja az induktivitást. De ha van egy ilyen kész induktivitásod mintának amit leírtál, akkor mérjétek meg az induktivitását egy alkalmas multiméterrel. Némelyik elektronikai boltban ebben tudnak segíteni, vagy műszerész ismerősödnek is biztosan van induktivitásmérője. És annak ismeretében már kapsz valahol, de ugyanolyan induktivitásút akkor lehet is készíteni.
2018. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyen kis 2 cm-es biszbaszokat sztem nem fognak nekem letekercselni. Egy tekercselőnél voltam, ott ilyeneket nem vállaltak be.
2018. jún. 23. 20:10
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem igen nagy mennyiségben, kéne majd, 100 darab első körben.


Nem kell túl precíznek lennie, nem a vasmagon fog múlni, egyébként már be is tudtam szerezni ferritrudakat, kézzel fel is tekertem egyet, az jó a célra. Az induktivitását nem tudom lemérni, de az ellenállása 2,3 ohm.


Az összes Szegedi elektrós üzletben voltam, megmutattam nekik a tekercset, de nem tudtak segíteni, de lehet, hogy teszek még egy kört, hátha eszükbe jut valami megoldás.


Hosszú távon lenne erre szükségem, így jó lenne, ha nem nekem kéne legyártatni, hanem készen meg tudnám kapni.

2018. jún. 23. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ott sem értették, mit is akarsz pontosan (csak a végrehajtható feladat hajtható végre).

Másik lehetőség, hogy beregisztrálsz valamelyik rádióamatőr (elektronikai) fórumra és ott kérsz segítséget a legyártáshoz. Ott biztosan fognak neked segíteni a feladat pontos megfogalmazásában, tanácsokkal látnak el a házilagos kivitelezésben, esetleg vállalkozik is valaki, hogy legyártja neked némi aprópénzért.

2018. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100-as nagyságrendben már biztosan vállalkoznak rá, de ne egy motor tekercselőt kérdezz, hanem trafó tekercselőt keress!
2018. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utánakérdezek a fórumokban és az üzletekben is még egyszer, illetve legrosszabb esetben csinálok egy tekercselőgépet és megcsinálgatom. Trafótekercselő, aha valami ilyesmi kell. Köszi!
2018. jún. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!