Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért jelöljük így a páros és...

Miért jelöljük így a páros és páratlan számokat?

Figyelt kérdés

n|n = 2k


és


n|n = 2k+1


De miért kell elé az "n|" kifejezés?

Miért nem elég annyi, hogy n = 2k+1 ?


Nagy baj, hogyha én nem írom oda az n| -t?


2018. júl. 29. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Na most már állj le! Ha érdekel a matematika, használd az egyezményes jeleket! Ha nem érdekel, akkor otthon azt és azzal jelölsz, amit és ahogyan szeretnél. Például jelölheted a páratlan számokat krokodillal, a párosakat meg villamossal.
2018. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hol találkoztál ezzel a jelöléssel?

Egyébként pedig bármit jelölhetsz akárhogyan, csak konzisztens legyen, de a jobb érthetőség kedvéért érdemesebb a már használatban levő kifejezéseket és jelölésmódokat használni.

2018. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Achillesz ne figyelj ide, csukd be a szemed!

Tényleg sokkal jobb, mi titokban így használjuk majd:

villamos= 2k

krokodil= 2k+1

2018. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én se találkoztam még ezzel a jelöléssel.

n=2k

m=2k+1

tökéletesen megteszi. Egyébként valóban azt használsz amit csak akarsz, hiszen minden jelölés teljesen önkényes. De azért célszerű olyat használni, amit más emberek is felismernek.

2018. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ha érdekel a matematika, használd az egyezményes jeleket!"


Érdekel a matek, ezért kérdezem, hogy miért így kell használni az egyezményes jeleket. Nem azzal van problémám, hogy így kell használni, hanem az a kérdésem, hogy miért így, mi az oka, hogy az n|n-t oda kell rakni. Az n| mit jelent ilyenkor? Achilleusz, ha nem tudod, csak lehordani a fejem, akkor inkább ne válaszolj.

2018. júl. 29. 14:00
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Ertem, köszönöm!
2018. júl. 29. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!