Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A markolat anyagokról van...

A markolat anyagokról van valami olyan oldal, ami nagyon részletes?

Figyelt kérdés

Nem találok reszletesebb leirasokat. Érdekelne,hogy pl a g10 es mennyire ütésálló. Tartós kést fogok csinálni,de törekszem az esztétikusabbra. Illetve találtam mas markolat anyagokat szinten keves leirassal. Fát nem fogok használni.

Az anyagok amikről meg szeretnék tudni minél több infót: Krinite

G10

Raffir

Carbon fiber

Juma

Ezeknek a színét és mintáját hogy csinálják meg? (Ez mindegyiknel erdekelne)


2018. júl. 30. 12:43
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

Ezek az anyagok műgyanta mátrixok szálerősítéssel és pigmentel.

el tudom képzelni epoxygyantából vagy polikarbonátból.

A szémszál (Carbon fiber) minta egy közönséges szénszál textil műgyantában.

Az alapanyagok és adatlapjaik megkaphatók budapesten a nagy lajos kir. útja 108 vagy halásztelek Rákóczi Ferenc út 100. ugyanaz a cég, gyakorlatilag minden van ott, amiről írtam.

2018. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

A választékból a karbon a leginkább törésálló, mert annak a szénszál erősítő összetevője, nem csak esztétikai strukturáló adalék.

De szerintem mind elég jó a célra, a választást meg lehet tenni tetszik-nem tetszik alapon.


Karbont egyébként elég xar házilag megmunkálni. Telecseszi a levegőt mikroszálas szénnel, amit állati egészségtelen belélegezni, még bőrön át is a vérbe tud jutni.

És csak akkor lesz szép a reszelt-csiszolt készterméked, ha vastagon lakkozod és polírozod, a többi fajta meg lakk nélkül is fényesre polírozható.

2018. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!