Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Középszintű informatika...

Kovasky kérdése:

Középszintű informatika érettségi mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Ősszel szeretnék belőle érettségizni középszinten.

Youtubon fent van az összes évi info érettségi megoldása.

Ennyi elég lenne hozzá hogy 5 -re érettségizzek?



2018. aug. 2. 21:41
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha megcsinálsz jó pár feladatsort, az bőven elég lesz.
2018. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem elég, igazából suliban is azokat csináltuk meg, amikor arra készültünk.
2018. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
És nem nehéz amúgy, megfelelő gyakorlás kell csak hozzá, meg hogy tudd mit hol kell keresni, hogy ne vesszen az idő azzal.
2018. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz, ha megcsinálod a korábbiakat, tuti siker. Csak légy mindig figyelmes, mert könnyen lehet veszíteni pontot úgy, hogy elcsúszol valami felett. És sok gyakorlás után már csak arra menj rá, ami nehezen megy nyilván. A szóbeli meg egy vicc, azon bárki átmegy. :D
2018. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem hármas lett, szakma utáni 2éves érettségiző osztályba jártam. Magántanuló voltam, és utolsó évben kB. 5 infó órán vettem részt. Igaz előtte már tanultam wordot, Excelt és ppt se volt számomra idegen. Accessből egy videót néztem utolsó nap, abból is azt jegyeztem meg, hogy
2018. aug. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Bocsi


Kell betölteni és menteni. Érettséginél az Excelnél jöttem rá, hogy azért pár infó órán még résztvenni nem ártott volna. Elején volt egy feladat aminek a függvény számolására épült a többi pont. Na ez a függvény nekem hiányzott, így a hátra lévő többit se bírtam megoldani, ezért megcsináltam a formázást aztán ennyi.

Word ppt az egyszerű volt, szóbelire meg úgy mentem, hogy semmit nem tanultam rá. És meglett a hármas, ami majdnem négyes. Ha kellenek olyan tételek amit tanár dolgozott ki, akkor elküldöm.

2018. aug. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy az utolsó két hónapban naponta kb egy órát (két feladat -> két naponta egy sor) szántam rá.

99% lett, sikerült félreolvasnom az egyik pontot :c

Nem dicsekvésként írtam le, hanem hogy megmutassam, hogy egy kis készüléssel nagyon jót lehet írni.

2018. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Marha könnyű. Józan paraszti ész és a MS Office alap felhasználói ismerete kell hozzá.
2018. aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Youtubon fent van az összes évi info érettségi megoldása.

Ennyi elég lenne hozzá hogy 5 -re érettségizzek?"

Nem. Attól, mert Youtube-on fent van, még nem lesz a tudásod ötös. :D Akkor lesz ötös, ha szövegszerkesztésből, táblázatkezelésből, adatbáziskezelésből, meg webszerkesztésből képes vagy önállóan az optimális követelményeket alkalmazni. Tehát pl. odatesznek eléd egy dokumentumot, leírják, hogy hogy kell megformázni, és azt neked meg kell csinálni. Vagy ott van egy halom adat egy táblázatban, és megmondják, miket kell kiszámolni. Stb, nem részletezném most. De egyik sem követel meg valami hú, de magas szintet.

Szóbalin meg vagy megmutatod, hogy minimálisan tájékozott vagy informatikából, és az előző 2+4 évben nem csak Facebookoztál; vagy egyszerűen benyalod a szóbeli tételeket, és nulla tudással felmondod.

2018. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Debrecen egyetemenen végeztem. És inforamtikából akarok csinálni egy kiegészítő érettésgit októberben. Most kezdek hozzá tanulni. 4 éve nem volt informatika órám :D
2018. aug. 27. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!