Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Geológia, meteorológia. Mi...

Geológia, meteorológia. Mi történne az időjárással?

Figyelt kérdés
A földnek vannak nagyon száraz és nagyon nedves területei. De mi történne akkor, ha a nagyon nedves területekről elvezetnénk a vizet a nagyon száraz területekre, vagyis nagyjából azonos mennyiségű víz lenne mindenhol.

2018. aug. 30. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetne azonos mennyiségű viz mindnehol. Ez egyszerűen kivitelezhetetlen. Ott van pl Afrika egyenlitő menti részei ahol nagyon sok eső esik és kicsit feljebb ott a szahara ahol szinte semmi. Most, hogy vezetned el a vizet a szaharába ? Talán lecsapolnád a Nilust ? Képzeld el, hogy bevezetik a vizet a siavatagba egy pár km után elpárologna, tehát még több vizre lenne szükség a homok talaja pedig tömr nem képes elszivni a vizet. Elég ideiglenes megoldás lenne. Esetleg ha valami fejlett technologiával tudnánk befolyásolni a frontok mozgását akkor lehetne esőt vinni bizonyos helyekre. De ennek a hátul ütője az, hogy más régiók kevesebb vizet kapnak. Ott van pl az afrikai szavanna ahol több eső esik, mint Magyarországon de olyan nagy a párolgás, hogy megsem elég meg is időszakosan igen száraz terület. De ha az országunk pl ezért kevesebb esőt kapna már sivatagosodna. A párolgás befolyásolja a dolgokat nem pedig az eső mennyisége. Ott van pl Skandinávia északabbi fele ahol alig esik le 200 mm eső de ennek ellenére nincs aszály. Nálunk leesik 500 mm és sokszor nagy szárazság van. Nem a csapadék mennyiségétől függ egy adott hely vizelátottsága hanem a párolgás nagyságától. Ezen tényezők alapján a kérdésed tárgyát nem lehetne megvalósitani. A geológiai tényezők gátolják meg azt, hogy ugyan annyi viz lehessen mindnehol.
2018. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mikor írtam a kérdést, elgondolkodtam, hogy írjam e bele, hogy a kérdés elméleti jellegű. Aztán kihagytam, mert úgy éreztem mindenki érteni fogja. Tévedtem.
2018. aug. 31. 00:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Godoltam én, hogy csak egy hipotézis, de egyébként jó elgondolás, csak felvázoltam, hogy szerintem miért nem megvalósitható.
2018. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De nem is az volt a kérdés, hogy megvalósítható e, hanem az, hogy mi történne az időjárással ?

:)

2018. szept. 1. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!