Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Nap evolúcióját hol lehet...

A Nap evolúcióját hol lehet megtalálni?

Figyelt kérdés

Ennek az égitestnek a kezdete érdekel. Hogyan állt össze, honnan van az a rengeteg energia? Mi van a belsejében?

Mielőtt lenéztek, beismerem, hogy járatlan vagyok a tudományokban, de mint hétköznapi ember engem is érdekelnek az érdekes dolgok. Előre is köszi a válaszokat.



2018. okt. 11. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiéd, de van még egy problémám.

Én úgy tudom, hogy az evolúció semmilyen módon nem lehet egyedfejlődés. Az mindig a generációkon keresztül érvényesül, és ezen belül az egyes egyedek nem változnak evolúciós szempontból.

2018. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Pombe ***** válasza:

#8: "Akkor úgy kellene hívni, hogy "a Napban történő evolúció"."


Ha beírod a keresődbe, hogy "Star evolution", akkor pl. ezt kapod:


[link]


Simán a csillag evolúciójáról beszélnek, vagyis szimplán a kifejlődéséről, és az egyedfejlődéséről. A cikk kifejezetten a csillagászat egyik ágának nevezi a csillag-evolúció tanulmányozását.


Nem látod még mindig elérkezettnek az időt arra, hogy revízió alá vedd az elképzelésed a vitánk tárgyát illetően?

2018. okt. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pombe ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy az evolúció semmilyen módon nem lehet egyedfejlődés."


Ember!!!!


Fogd már fel, hogy az evolúció szó, az csak egy szó!!!!


Azt jelenti, hogy fejlődés, változás.


Hogy milyen fejlődés, vagy milyen változás, az tök mindegy.

2018. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenféle változást evolúciónak hívni.

Az evolúció csak a változások egy részét jelenti.

Ha általánosan fejlődésről beszélünk, azt nem hívjuk evolúciónak. Nem ártana tisztázni, hogy melyik fajta változást nevezzük evolúciónak, és melyiket nem.

2018. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Pombe ***** válasza:

"Az mindig a generációkon keresztül érvényesül, és ezen belül az egyes egyedek nem változnak evolúciós szempontból."


Szakadj már el attól, hogy kényszeresen a biológia sajátjának tudod be az evolúció szót!


Az a szó sokkal régebben létezett, mint a biológia tudományának a megjelenése. Darwin egyszerűen az elvének megnevezéséhez felhasználta ezt a szót, és azóta mindenki azt hiszi, hogy az a szó akkor született meg, és csak azt jelentheti, amit a darwini evolúció jelent.


Holott a biológiai evolúció egyszerűen csak azt jelenti, hogy az élővilágban történő változások. Semmi, de semmi többet, vagy mást nem jelent.


Az más kérdés, hogy egyre inkább úgy érezzük, hogy az evolúció szót kizárólag a biológiára vonatkoztatjuk, pedig ez egyszerűen csak egy sztereotípia, és már maga a tudomány is nem bevallottan elfogadja a plebsz ilyen leegyszerűsítését, ugyanakkor nagyon zavaró, hogy az evolúció szót klasszikus értelemben is használja, amikor pl. a csillagok, galaxisok evolúciójáról beszél.


Ez kétségkívül egy elég hülye állapotot eredményez, de ez van.


Hidd el, hogy az autó szavunk sem gépjárművet jelent eredetileg, ha megnézed erről az etimológiai szótárat:

[link]


Bár szerintem nem a görög és latin szóból jött össze a francia automobile, mert az "auto" is ott van a latinban, pl. automata (önmagában működő) ; autonomia (önállóság) ; autocatalyticus (önmagát szaporító) stbstb.


Őszintén szólva szerintem nincs is olyan görög "auto" szó, amilyen értelemben azt a latin használta. De ez inkább csak megérzés... :)

2018. okt. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pombe ***** válasza:

"Nem lehet mindenféle változást evolúciónak hívni."


De igen, mert egyszerűen ez a szó azt jelenti, és kész. Láthatod, hogy simán a kémia, a fizika, a csillagászat is ezt teszi, és mindenki más is:


[link]


Mobiltelefonok evolúciója!


Nézd! Követelheted, hogy ne nevezzünk mindenféle fejlődést és változást evolúciónak (őszintén szólva egyetértenék is veled...), de jelenleg akkor is ez van, és ezt kell elfogadni, tudomásul venni.

2018. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!