Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A valószínűség számítást...

A valószínűség számítást mikor használjuk a mindennapokban? Gondolok arra pl:befektetések

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A valószínűség számítással teljsen "összenőtt" már a matematikai statisztika tudománya, így sok esetben nehéz megmondani, hogy konkrétan melyik részterületről van szó.

Közvetlenül egy átlag ember nem annyira. Közvetetten annál inkább. Az egész modern fizika (a mi időnkben statisztikus fizika nevű ága, most nem tudom hogyan hívják) nagyrészt ezen alapul, és nagyon sok félvezetős eszköz működésének ez a tudományos alapja.

Szintén használja a meteorológia az előjelzéseknek.

A biológia számtalan mérés, kutatás esetén (pl. epilepszia), de fajok elterjedése, betegségek terjedésének becslésénél szintén ezek a módszerek alkalmazhatóak (ez már kicsit átvezet az orvosi területre).

Közvélemény kutatások, és ez alapján megmondani, hogy kb. mi várható.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2018. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden döntésednél, ahol becsülni kell valamit, mert nem pontosan tudod. Csak az átlagember nem valószínűségről beszél.
2018. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy tipikus terület a kockázatelemzés, akár pl. a befektetések, ahogy írtad, vagy pl. a biztosítók működésének is ez az alapja. Mivel nem tudni, hogy pl. egy egészségbiztosítónál hány ember lesz beteg, valószínűséget számolnak sok emberre, és így számolják ki pl. a tagdíjat, minimális biztosítottak számát, biztosított események körét, stb.
2018. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként bankoknál is sűrűn számolnak valószínűséget, például hogy hányan és mitől függően nem tudják majd visszafizetni a kölcsönt, és ez alapján állítják össze az ajánlatokat, portfóliókat.

De kereskedelmi (vagy más) cégek is gyakran számolgatnak, hogy ha X mértékben átverik a vásárlókat, akkor abból hány százalék fog reklamálni, és esetleg még így is megéri nekik, a kifizetett kárpótlásokkal együtt is nő a profit. Ezt egyébként sajnos egyre több cég csinálja.

2018. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!