Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Laboratóriumokban a platina...

Laboratóriumokban a platina elektród az tiszta platinából van, vagy ötvözik, vagy esetleg egy másik fémre viszik fel?

Figyelt kérdés

Van belőle kb. 1,5-2 grammom, és érdekelne, hogy mennyit érhet. Mert ha csak egy hordozón van egy vékony réteg, akkor nem sokat.

Ha bemegyek vele egy olyan üzletbe, ahol törtarany mellett platinát is felvásárolnak, ott meg fogják tudni mondani, hogy mi az ábra? Vagy mivel nincs rajta jelzés (érthető okból, nem ékszernek készült), nem is foglalkoznak majd vele?


2010. jún. 24. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tiszta platina :) nem ér sokat
2010. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Platina elektród tiszta platinából van hisz az áram átmegy rajta. A folyadékba merülő rész nyilván, a bekötés lehet más hisz pld a grafitelektródot nem is lehet másképp összekötni az áramforrással.
2010. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csak nem fújtad meg a vezetőképességmérő elektródáját?
2010. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem loptam. Egy kutató laboratórium felszámolásából származik, kidobták volna. Azt nem tudom, hogy konkrétan milyen elektróda, rengeteg sok minden van ott.

Le sikerült tekerni róla amúgy a fémet, szép fényes, csillogó.


Na de most akkor: értékes, vagy nem? Eladható, vagy csak szobadísz?

2010. jún. 24. 19:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az. A vezetőképességmérő elektródái egy üvegharangban levő két 1 cm2 területű egymástól 1cm-re levő tömör lapocska. Ékszerésznél meg tudják nézni.
2010. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

ha kidobnak egy Pt elektródot, annak oka van...

tehát nem érhet sokat


de egy új elektróda ~ 100e Ft nagyságrend (persze elektród és készülékfüggő is)

2010. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Hát a készüléktől függően érhet sokat vagy mégtöbbet.!

egy fehérarany gyűrű ami kb 3 g 15e ezért 2g ot kb 5 ezerért felvásárolja vki sztem simán az meg majd beolvasztja azt keres rajta.

Nem kell a fehéraranyba belekötni, hogy abba Pd van, hivatalos ékszerész mondta, hogy Pt ből is van gyártva, habár azt nem merem megkockáztatni h meg tudta e volna mondani, hogy a kettő között mi a különbség.

2010. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ez most kicsit zavaros volt. A fehéraranynak köze nincs a platinához, teljesen más anyag.


Szerintem bemegyek egy ékszerüzletbe, aztán maximum majd kiröhögnek.

2010. jún. 25. 21:10
 9/17 anonim ***** válasza:

Erre nagyon kíváncsi leszek.

Divat platinából ékszert készíteni?

2010. jún. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Előfordul.
2010. jún. 26. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!