Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miert van az, hogy a "tudosok"...

Miert van az, hogy a "tudosok" hetekig tudnak beszelni roppant meggyozoen a vilagurrol, holott csak 6 holdraszallas tortent, es van egy tavcso amivel lehet kukkolni vilagito pottyoket?

Figyelt kérdés

2018. okt. 25. 02:28
1 2 3
 21/30 Wadmalac ***** válasza:
89%

"Csak nem arrol van szo hogy vannak szerkezetek "en azt mondtam tavcso az egyszeruseg kedveert" amivel tudunk nezelodni, es talalgatni mi is lehet ott olyan marha messze?"

A linkjeimből tényleg csak ennyi jött le?


Akkor tehetetlen vagyok.

2018. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem is értem miért nincs még törölve ez a kérdés.
2018. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Elrettentő példának, hogy ennyire buta és/vagy provokátor emberek is simán írhatnak ide.
2018. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Wadmalac ***** válasza:
89%

Én spec nem értek hozzá, milyen ágyásszélességgel kell ültetni, locsolni, hogyan kell kapálni a répát, hogy a legjobb termést hozza. Igazán azt sem tudom, miért jobb ez a háztáji, mint a bolti.


De nem is állok neki kritizálni, hogy a hülye szomszéd mindennap csak fejen áll a kertben pár xaros répáért.


Az emberek mindenhol hajlamosak azt hinni, hogy csak az a nagy tudást igénylő, értékes munka, amit ők csinálnak, mindenki más csak xarakodik valamivel.

2018. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%

Csak az a különbség, hogy normálisabb időkben - mondjuk a felvilágosodás korában - MEGBECSÜLTÉK a tudósokat!

Mert az átlagember ugyan akkor is nehezen értette, hogy mit csinálnak, de legalább azt tudta, hogy sokat dolgoznak, és fontos a munkájuk!

2018. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Wadmalac ***** válasza:
74%

#25:

De akkoriban átláthatóbb, emberközelibb is volt még a tudomány.

És tutira akkor is voltak ,akik úgy gondolkodtak, mint a mai rossz trend.

Lásd géprombolók, a vasútépítés ellen tiltakozók stb.

Nem hiszem, hogy minden a konzervativizmusra fogható.

2018. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván akkor is voltak ilyenek.

De az ÁLTALÁNOS a megbecsülés volt. A tudósokat - de még inkább a tudományt.

Ma a tudományt nagyon sokan lenézik, mintha semmit se jelentene.

2018. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Wadmalac ***** válasza:
74%

Viszonyítási alap híján em tudom cáfolni vagy megerősíteni.

Lehet, hogy most sem rosszabb az arány, csak a hülyék hangosabbak és ettől rossz arányt látunk.

2018. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
78%

"csak a hülyék hangosabbak"

Ez igaz.

De sajnos többen is vannak, és ez nem is véletlen. Részben tudatos nevelés, mert a hülye könnyebben irányítható.


Viszont amit még mindig nem értesz, az a tudomány általános helyzete. Régen ez MEGBECSÜLT volt, mert az emberek 99%-a, a tényleges elmebetegek kivételével, tudta, hogy ez mennyire fontos.


Ma meg divat a tudomány cikizése, a nemtudás dicsőítése, tehát SOKAN csinálják. Ez részben visszavezethető az előzőre: dicsőség butának lenni. Csak aztán egy olyan hatása van - lesz -, hogy a tudomány egyszer csak légüres térben találja magát, ahonnan nincs út előre, csak lefelé. Itt fog megbukni a társadalmunk.

A tudománynak már most kevés pénze van, mert pénz max. az Iphone fejlesztésére jön könnyen, hiszen annak van értéke. Most csökkentik mindenhol az alapkutatásokra adott pénzt, mert az - szerintük - értéktelen.


A következő az lesz, amikor már nem lesz a tudósoknak utánpótlása, hiszen az iskolában a "strébert", aki tele van négyesekkel, netán ötösökkel, azt elverik a diáktársai.

Cikizni már ma is cikizik, úgyhogy már ma csökken a tudósok utánpótlása.

2018. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A megbecsülés hiányzik. Amikor valaki 4év tanulás,fizika doktorival elmegy metro vezetőnek,mert a "Dr" nem elég a megélhetéshez.
2019. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!