Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Védővezető "helyi erősítése"...

Szgabor kérdése:

Védővezető "helyi erősítése" extra földszondákkal okés?

Figyelt kérdés
Adathálózati túláramvédelemnek kéne jó erős földelés két helyen is, de ezek sajnos elég távol vannak a bekötési ponttól, ráadásul a hálózat is régi, aluvezetékes, ezért gondoltam arra, hogy helyi szondákkal lehetne ezen javítani. Mit gondoltok erről? A hálózat nullázott.

2018. nov. 6. 21:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az ideális és végső megoldás valóban a hálózat felújítása lesz, de ez még minimum egy év, mert vannak még égetőbb intéznivalók (pl. tető). Akkor most okozhat problémát, ha a védővezetző (alu tyúkbél a falban) kap egy vagy két barkács földszondát, 16mm2-es összekötés nélkül? Illetve a varisztoros DSL-védelemnél is felléphet a villámvonzó hatás?
2018. nov. 8. 21:03
 12/13 anonim ***** válasza:

Kitől kérdezed? Az egyik tábort én képviselem, a másikat másik két hozzászóló. Már mindenki megmondta a véleményét. Az meg nem látszik, hogy kinek mennyire megalapozott. Bár én éppen bemásolhatnám a szabvány szövegét:

411.4.2.

1. MEGJEGYZÉS: Ha vannak más hatásos földcsatlakozások is, akkor a védővezetőket, ahol csak lehet, ajánlatos ezekkel a pontokkal is összekötni. Annak érdekében, hogy hiba esetén a védővezetők potenciálja minél közelebb maradjon a földpotenciálhoz, szükség lehet további, lehetőleg egyenletesen elosztott pontok földelésére is.


A vastag rézzel való összekötésre csak azt tudnám csinálni, hogy bemásolom szó szerint az egész bolygó összes irományát, bizonyítékul, hogy ilyen nincs. :)

2018. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Jó kérdés :) Komolyan, amikor megvettem a házat, a védővezető fázispotenciálon volt, miután a leszakadt légvezetéket fordítva kötötték vissza. Nem lelkes amatőrök voltak... Amikor kijavították, egy tanonc ment fel az oszlopra, aki aztán nem tudta, hogy ellenőrzéskor hol mit kéne mutatnia a műszernek. Jó kérdés az is, hogy ha rendbe akarom teteni, kihez forduljak, kiben bízzak...
2018. nov. 9. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!