Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Izzó miért ég ha le van...

Izzó miért ég ha le van kapcsolva?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen dimmer kapcsolóm, [link]

hozzá ilyen izzóból egy tucat,

[link]

az a bajom hogy a kapcsolót mikor kikapcsolóm halványan még mindig világit az izzó. Egyik gyártó sem tudott semmi hasznosat mondani, az izzó forgalmazó mondta hogy az izzó nyitó feszültsége 3V és azt szedi össze valahonnan. A dimmer biztos jó mert kicseréltük egy másikkal és azzal is ugyan az a helyszett. A bekötés szintén jó mert a funkciók működnek a dimmeren, kapcsól fel le és dimmel is csak mikor ki kapcsolom nem kapcsol ki teljesen. Valakinek esetleg ötlete mi lehet?



2018. nov. 9. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Itt már a "miért" az nem kérdés, a felhasználónak tökéletesen elegendő az elméleti háttérből a "3 V" és az "összeszedi".
2018. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

két tippem van:


1. fordítva kötöttétek be a kapcsolót


2. nem a fázis, hanem a nulla van megszakítva

2018. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem, amúgy jó villanyszerelők azt ajánlják, hogy egy 150 kOhmos ellenállást kell párhuzamosan kapcsolni a led áramkörbe és tadammm, megszűnik a villogás.
2018. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma kaptam még egy olyan tanácsot is hogy egy kondit kössek be a izzókelé, az megoldja.

Az ellenállás is jó lehet, gondolom beköthetem már a kapcsoló és a csillár közé is, ugye?

2018. nov. 9. 13:11
 5/12 A kérdező kommentje:
Valaki azt is mondta hogy a vezetékek ahogy futnak egymás mellett "trafóként" indukálja egyik a másikat és úgy jelenik meg a kb 3V feszültség a vezetékben. Ennek mennyi lehet az esélye?
2018. nov. 9. 13:13
 6/12 anonim ***** válasza:

A kapcsolt vezetékre bárhol ráteheted - ahol van nulla is.

Kondi is jó, némi kereséssel megtalálhatóak a javasolt értékek.

"Ennek mennyi lehet az esélye?"

Most mégiscsak foglalkozzunk a villamosságtannal? Az indukcióhoz áram kell, tehát ha a szomszéd vezeték éppen terheletlen, akkor más oka van.

2018. nov. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
A kérdezőhöz csatlakoznék egy további kérdéssel, hogy ezt én is tapasztaltam viszont nem minden led izzónál.
2018. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hogy melyik izzónál nem tapasztaltad?
2018. nov. 9. 16:42
 9/12 anonim ***** válasza:
A LED izzók keveset fogyasztanak, akár pár méter vezetékből össze tudnak annyi áramot szedni, hogy halványan világítsanak. A mikéntjét ebben az esetben én sem pontosan értem. Ami számomra tiszta, az a lekapcsolt állapotban felvillanó LED-es világítás és a jelzőfényes kapcsolók párosa. A jelzőfény működéséhez szükséges áram a hagyományos izzón áthaladva nem okoz gondot, a LED lámpák viszont néhány másodpercenként felvillannak ettől. Erre a megoldás a már korábban írt kondenzátor, amit én a lámpával párhuzamosan kötöttem be. Így a jelzőfény árama a kondenzátoron halad át, nem pedig a LED-en, nincs villogás. Szerintem nálad is megoldást jelenthetne egy vagy több kondenzátor az áramkörbe. Találkoztam olyan LED-es reflektorokkal, amik kikapcsolt állapotban halványan világítottak. Ennek a megoldása a fázis és a nulla felcserélése volt. Elméletben mindegy mi hova van a kettő közül kötve, a gyakorlat pedig mást mutat.
2018. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ki is próbálom.

Esetleg még abban tudnál segíteni hogy milyen kondenzátort kössek bele?

2018. nov. 9. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!