Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy fogják eltüntetni az...

Hogy fogják eltüntetni az Állatkert biodómjának tetejéről a havat?

Figyelt kérdés

A biodóm teteje nem üvegből lesz, hanem teflon fóliából, mert az index.hu szerint a fényáteresztő fólia "felülete összesen 18 696 négyzetméter lesz, ennyi építészeti üveg egyszerűen túl nagy teher lenne bármilyen tetőszerkezetnek."

Nyilván a havat sem fogja elbírni.



2018. dec. 14. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem építészek tervezik és építik...

Hasonló az Eden Project Angliában és az elmúlt 17 évben nem omlott össze. Persze ott ritkán esik a hó de valószínűleg tervezésekor mindenre gondoltak, ahogyan itthon is. Eddig tudtommal egyetlen épület se omlott össze itthon tervezési hiba miatt.

2018. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is bízom az építészekben. Csak egyszerűen kíváncsi vagyok, mi lesz a hóval. Az épület alakját nézve nem hiszem, hogy mindenhonnét lecsúszik majd magától. Vagy - a cikk állításával ellentétben - mégis elég nagy lesz a szerkezet teherbírása, és el fogja bírni a hó súlyát?
2018. dec. 14. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Napenergiával.
2018. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:
Ahogy #3 mondja, részben a napenergia miatt le fog onnan olvadni.
2018. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem üvegből lesz, hanem teflon fóliából"

Etilén-tetrafluoretilén kopolimer, igen nagy szakítószilárdságú polimer anyag. Amúgy a nepenergia kevéssé fog számítani egy borús téli napon, vagy ha éjszaka leesik 30 cm hó, inkább a belső fűtés számít.

2018. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EagleHUN ***** válasza:
#5 Ezért írtam hogy részben.
2018. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!