Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ionizálós hajszárító, nem...

Ionizálós hajszárító, nem bullshit?

Figyelt kérdés

Életemben először ma hallottam olyanról, hogy ionizálós hajszárító. Nem értek a fizikához, de nekem hatalmas kamunak tűnik. Van ennek bármilyen tudományos alapja?


[link]



2018. dec. 25. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Nem feltétlenül... nekem is ez volt a elméletem, abból kiindulva, hogy vannak légrisztítók amik tényleg működnek negatív ionokkal.


"An ion is a charged component that a chemical can be broken down into that can have a negative or positive charge. Your hair has both negative and positively charged places on it, which helps certain hair care products work better and the water in wet hair is positive; ionic dryers that emit negative ions cause globs of H2O molecules to divide into smaller particles that evaporate faster, says Edward Borish, Ph.D., a chemist in Columbus, Ohio. "


Tehát gyorsabban száríthat, cserébe könnyebb túlszárítani vele, ami károsíthatja a hajat.

2018. dec. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Tudomanyos alapja van. De kerdeses, hogy nem - e karositja a fejbort, hiszen seperc alatt szetrombolja a vizmolekulakat a fejborben is. De hatha van aki tobbe olvasott, vagy olvas rola az elso google talalatnal, s felvilagosit bennunket.
2018. dec. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösznöm a válaszokat!
2018. dec. 25. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Némiképp más jelentősége is van. Konyha nyelven fogalmazva “leveszi a töltést” a hajadról szárítás közben így egyenesebb és kevésbé szerteágazó lesz. Elkerülheted vele a szénakazal frizurát.
2018. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!