Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valami szaki, vagy elektro...

Lux morulus kérdése:

Valami szaki, vagy elektro mérnök meg tudná mondani, hogy mi ez? Hogy működik, ha egyáltalán működik? Tesla Saver ECO

Figyelt kérdés

Egyszer tavaly már belebotlottam, és akkor azt mondtam

hülyeség. De mit mond az aki konyít is a villamossághoz?



2018. dec. 31. 05:14
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A 'mi ez' kerdesre a legegyszerubb a valasz: atveres. Nem mukodik, nincs is benne kb. semmi, csak par alkatresz a LED-ek meghajtasahoz.
2018. dec. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Igazad van, hülyeség. Működni működik, hiszen fogyasztóként áramot használ, ami ha csekély mértékű is, azért csak növeli a fogyasztást.

A kiadásokat korszerű eszközök beszerzésével lehet csökkenteni, mint pl. a hagyományos izzók helyett ledet alkalmazni.

Azért azt is látni kell, hogy noha az áram hatósági áras, ha tömegesen csökken a fogyasztás, akkor előbb-utóbb az állam kénytelen lesz engedni, mert kell a bevétel. Nőni fog az áram ára.

Hiába csökken az előállított/igényelt mennyiség, a berendezések és működtetésük nem lesznek olcsóbbak.

2018. dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:

Megint ez a "bedugom a konnektorba és fele akkora lesz a fogyasztás" kütyü?


Ha nem ide írtad volna be hanem a keresőbe akkor a sokféle hasonló "tudású" készülék reklámja mellett tucatjával találnál olyan leírásokat amik pontosan leírják hogy átverés és azt is hogy miért.

Szétszedték, vizsgálták, mérték próbálták, a forgalmazót / gyártót keresték, nem találták, a fogyasztóvédelmet felkeresték nem tudtak tenni semmit, stb, stb.

Itt a GYK-n is legalább 10 kérdést tettek már fel ezzel kapcsolatban.


Nincs olyan az ismert fizikában ami alapján ezzel energiát lehetne megtakarítani úgy hogy közben nem fogyasztasz kevesebb energiát.

Nézz csak szét nyugodtan. Még youtube videók is vannak garmadával a témában.

2018. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Csak akkor műxik a fogyasztás-csökkentése, ha a konnektorba dugása után lekapcsolod a kismegszakítót a villanyóránál.

Nem 50, hanem 100%-os megtakarítást érsz el ezzel a módszerrel.

2018. dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
Ehhez azonban nincs szükség erre a készülékre. :)
2018. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudna valaki linket adni arról, hogy szétszedik, megvizsgálják.
2019. jan. 1. 08:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok nem kell köszönöm. Találtam sokat. Arra lettem volna kíváncsi, hogy pontosan miért is nem működik. Így már tiszta.
2019. jan. 1. 08:35
 8/10 A kérdező kommentje:

Az már szinte hihetetlen, hogy ezeket nem lehet megszüntetni.


Rendelek belőle kb 50-60 darabot, különböző címekre, de senki sem fogja átvenni a csomagot. Ez egy kis érvágás lesz nekik, mivel a futárcéget azért ki kell fizetniük. Gondolom.

2019. jan. 1. 09:17
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Arra lettem volna kíváncsi, hogy pontosan miért is nem működik."


Azért nem működik, mert nincs ingyen energia.

A fogyasztásmérő ("villany óra") a hatásos teljesítmény alapján méri a fogyasztást. Ha a hatásos teljesítményt csökkented akkor természetesen a fogyasztás is csökken, de a "hatása" is. Bojler kevésbé / rövidebb ideig melegít, nem lesz annyi meleg víz, stb. Ezt el lehet érni takarékos energiafelhasználással ilyen kütyük nélkül.


Ha esetleg azért merült fel az idézett kérdésed, mert egy ilyen növelhetné egy vill. fogyasztó hatásfokát, az sem működik így. Pl. egy TV készülékben vagy számítógépben lévő tápegységet vagy egy mikroprocesszort egyáltalán nem "érdekli" hogy a másik szobában az egyik konnektorba milyen kütyüt dugsz be (fizikailag ilyen szempontból semmi köze hozzá). Tehát egy processzor nem fog ettől kevesebb hőt termelni vagy gyorsabban működni (jobb hatásfok).


Kifejthetné még az ígért eredményt azzal hogy átveri a fogyasztásmérőt így kevesebbet mérve kevesebbet kellene fizetni. Ám a reklámok nem csak megtakarítást ígérnek, hanem kisebb fogyasztást. No meg a mostani mérőket nem nagyon lehet átverni buherálás nélkül.


"Rendelek belőle kb 50-60 darabot, különböző címekre, de senki sem fogja átvenni a csomagot."


Ez azért nem jó ötlet, mert így főleg olyan embereket szívatsz fölöslegesen akik az egészről egyáltalán nem tehetnek. Ráadásul fölöslegesen növeled a környezet szennyezést ezzel.

2019. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondoltam,de mivel nem szakmám, így rákérdeztem.


Rengeteg üres telek van címmel. :)

2019. jan. 2. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!