Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kétrés kísérlet fotonokkal...

A kétrés kísérlet fotonokkal is elvégezhető, vagy csak elektronokkal?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor otthon a lakásomban miért nem tudtam létrehozni az interferencia csíkokat? Volt egy erős kartonlapom (azt hiszem könyvfedél), amin a fény nem hatolt át. Vágtam rajta két keskeny nyílást. Este pedig egy zseblámpával átvilágítottam rajtuk. Mégsem jött létre semmilyen interferencia.
2019. jan. 9. 12:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nekünk van pár olyan lézerünk amivel meg lehet csinálni a kétrés kísérlet másik részét is... olyan rövid impulzusokat tud. Csak 50 millió és nem kaphatom le csak úgy az asztalról, mert nem erre való :D
2019. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A kétrés kísérlethez kis zajú hűtött (=drága) CCD vagy nagyon jó ...CMOS kamera vagy egyfoton számláló detektor (=drága), esetleg két órát vaksötétben szoktatott szem kéne egyfelől, és egy jó gyengére megszűrt lézer. Ha ez megvan, akkor kétrés helyett egy DVD is jó lesz sokrésnek. Ekkor már csak minden egyéb fényt kell teljesen kiiktatni. Nem egy tipikusan otthon elvégezhető kísérlet, de egyetemi demonstrációként már láttam ilyesmit, a 45 perces előadás végére a kumulatív kép a kamerán egy interferencia mintázat lett.
2019. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!