Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mikrobotokkal kik foglalkoznak?

A mikrobotokkal kik foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Most láttam egy filmet, a szuper6ost és abban (17:37) szerepeltek a mikrobotok, és ilyen különösebbnél különösebb formájúvá változtak. Egészen jó volt. Ezek az életben is ilyen tulajdonságokkal bírnak? Elérhető ez a technológia az emberek számára? Ki ismer ilyen oldalt, vagy helyet, ahol ezekkel foglalkoznak?


Amúgy a részben az volt a csodálatos, hogy volt egy bemutató, amiben bemutatja azt hogy egy mikrobot csatlakozott a többezer másikhoz, és abból az ő kreálmányai látszódtak. Úgy mutatja be, hogy az egy olcsó vállalkozás, aminek csak az agya (a vezérlő)a legnagyobb találmány. De bemutatta azt hogy több ezer mikrobot mire képes. Ezt szeretném folytatni :)



2019. jan. 29. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a jelenlegi fizikai tudásunk birtokában nem lehetséges.

Robottechnikai szakmérnök.

2019. jan. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül én is láttam azt a mesét, pedig már öreg vagyok hozzá :d


[link]


Ettől még borzasztóan távol állunk. A következő évtizedekben biztosan nem lesz ilyesmi, de talán a mi életünkben sem.


A probléma azzal van, hogy elméletben sincs módszer arra, hogy mikrobotokat ilyen módon mozgasd. Ehhez kb antigravitáció kéne, vagy valami nagyon szabályozott mágneses tér. Az energiaellátás sem megoldott, és az erő amit ki tud fejteni egy ilyen mikrobot az nem megvalísítható.


Két irányban mennék tovább, jelenleg itt tart a technológia.


Drónok képesek swarmban (rajban) repülni, ebből elég érdekes dolgok jöhetnek ki a jövőben. Ha jobb AI-t kapnak akkor sokféle feladatot képesek megvalósítani.


[link]


Na meg itt tartanak az összedolgozó kis robotok:

[link]


Ez még fényévekre van a 3D-ben összeállóhoz képest.

2019. jan. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát végül is van már önmagát 3D-ben építeni képes robot megoldás, de ez még nem éppen nanotechnika. Az még tényleg nagyon messze van.

https://www.youtube.com/watch?v=6aZbJS6LZbs

https://www.youtube.com/watch?v=cEKCcs8-O4A


A miniatürizálás még hagy kívánnivalót.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVYz7g-qLjs

2019. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
Mesét néztél...
2019. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen! Erre gondoltam :)

[link]

2019. jan. 30. 03:30
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

A Terminator folyékony fém robotja is a sztori szerint nanobotokból áll.

Visszatérő sci-fi téma, és mint ilyen, könnyen mutathat valódi jövőbeli technológiát.

De bizony ez még nagyon messze van.

Processzorban a 7 nm-es technológiánál tartunk, jelenleg egy vezérlőchip nagyobb annál, amekkora robotok kellenének. És az önálló energiaellátásuk is megoldatlan.

2019. jan. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!