Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van valami baj a vákuumpumpával?

Van valami baj a vákuumpumpával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy van egy vákuumpumpám 280l/perc szívóképességgel.

Hirtelen nagy teljesítés esetén elkezd füstölni/gőzölögni.

Hozzá kell tennem nem értek hozzá. Ennek így kell működni, normális?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 28. 16:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Valamint bemelegédésnél, miközben nincs kitéve teljesítésnek, kerregő hangot ad ki magából ütemesen.
2019. febr. 28. 16:50
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nincs semmi baja, ez természetes. Ha nagy mennyiségű levegőt kell kiszívnia, jellemzően amikor még kezdődik a vákuumozás, vagy nagy a leszívandó térfogat, olajpárát nyom magából. A bele való olaj nagyon vékony, szinte mint a víz, ezért könnyeben is lesz belőle olajpára. Minden üzem előtt ezért ellenőrizni kell az üvegcsén át az olajszintet, és elég egyszerűen után tölthető ha kell. Ez teljesen üzemszerű, viszont ha beltérben van a szivattyú, akkor zavaró, meg büdös is az olajpára. Ilyenkor egy ronggyal le szoktam "fojtani" a párát, meg szellőztettek.
2019. febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Olyan kérdésem lenne még, hogy úgy néz ki egy kicsit erősebb vákuumpumpát vettem a kelleténél. Ezt a vákuumot tudom valamilyen eszközzel szabályozni?

2019. febr. 28. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Erőset? Ezt hogy érted? 1 Pa a végvákuum? Olyan hogy erős vákuum szivattyú nem létezik, mivel mindegyik csak megközelítheti az abszolút vákuumot. Az enyém fénykorában lement 8 pascalig, most kb 20-at tud. A nagyság (l/perc) csak annyiban számít, hogy minél nagyobb ez az érték, annál előbb eléri a végvákuumot.
2019. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem egy 283l/perces vákuumszivattyúm van és 240l/percesre lenne szükségem. Ezt valahogy tudom állítani?
2019. márc. 1. 06:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy vákuum lamináló gépbe kijelzőkhöz lenne szükség 94kpa vákuumpra és a gép nem írja ha nagyobb vákuum keletkezik. Csak a beállított maximális értékig mutatja. Felette már nem. Tehátha 94kpa ra van állítva a vákuumakkor azt hogy 70 kpa vákuum van benne még mutatja, de ha 94 kpa felett lenne már nem. Valószínűleg akkor nincs is nagyobb vákuum benne, de a biztonság kedvéért lehetséges ezt az értéket valamivel állítani? Valamilyen szeleppel?
2019. márc. 1. 07:00
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Igen. Kell egy szabályozható szelep, ahol "falsot" tud szívni.

Ennek a szelepnek a méretezése a nagy kérdés, a maximális áteresztó-képességének valahol ott kell lennie, amekkora a különbözet a szükséges és a meglévő pumpa térfogatszállítása közt fennáll.


Még egy bukta lehet, nem tennék rá egy rekesz sört, de lehet, hogy ez a beépített szelep hajlamos lesz lefagyni és légpára-jéggel eldugulni.

2019. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valami nem világos. Te 94 kPa vákuumról beszélsz. A légköri nyomás nagyjából 100 kPa, ami 100.000 Pa . A 94 kPa az nem vákuum, egy közepes hegy tetején is jóval kisebb a nyomás, konkrétan 5500 m-en 50 kPa. Valószínű benézted annak a műszernek a funkcióját, mert az nem a vákuumot méri, hanem referencia nyomásként a légköri nyomást. Vákuum technikában pár tíz, legfeljebb pár száz pascalról beszélünk, ami a légköri nyomás ezred-tízezred része. Még egy sima mezei porszívó is lazán 15-20 kPa nagyságrendig lemegy. A vákuum szivattyúnál a l/perc minél nagyobb, annál jobb, mint mondtam egy öklömnyi pumának is lehet annyi a végvákuuma mint egy nagyobb masinának. Itt nem nyomásról beszélünk ami a végtelenig mehet, hanem az abszolút semmiről, amit csak megközelíteni lehet. A 240 és a 286l közt tényleg minimális a különbség, sokkal többet számít 46 liternél az hogy mekkora a páratartalom, hőmérséklet. Egy korrekt laminálógépet úgy szoktak megcsinálni, hogy beraknak egy puffert a szivattyú és a lamináló közé, ugyanis a szivattyúnak az jó, ha folyamatosan megy, a lamináló meg szakaszosan üzemel. A pufferből egy mágnesszelepen keresztül tudod megtáplálni a laminálót, a szelepet a gép kapcsolja. A puffer méretét a lamináló l/perc igényéhez kel igazítani, szerintem kb 3-4-ös szorzó megfelel, akkor a vákuumszivattyú nem fog annyi olajat kipüfögni. Tehát ha a gép percenkén 20 levegő (vagyis vákuumot) igényel, akkor kb 60-80 literes puffer jó lesz. Csak vigyázni kell, hogy a tartály bírja a negatív nyomást, mert így járhatsz: https://www.youtube.com/watch?v=Zz95_VvTxZM Érdekes dolog a technikában a vákuum, gondolj bele, agy sima PET palack kibír 3-4 atm túlnyomást, de ha kiszívod belőle a levegőt, a tüdőd szinte mérhetetlenül kicsi dekompressziójával palacsintává lapítod.
2019. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszokat!

Nagyon érdekes amit írtál, jobban utána fogok nézni a dolgoknak!

Meg is oldódott a problémám, vagyis már nem aggódom, hogy hibásan működne a vákuumpumpa!

Köszönöm!

2019. márc. 2. 19:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!