Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ismertek olyan függvénysorozat...

Ismertek olyan függvénysorozatot, amiben a függvények száma duplázódik?

Figyelt kérdés
Függvénysorozat alatt sorszámozható függvények egy sorozatát értem. Találtam egy olyan sorozatot, amiben a függvények száma mindig megduplázódik, de nem szeretném egyenlőre közzétenni. Így csak arra vagyok kíváncsi van-e erre példa a matematikában, hogy minél többet megtudhassak ezekről?

2019. márc. 31. 21:39
 1/4 2*Sü ***** válasza:

> Függvénysorozat alatt sorszámozható függvények egy sorozatát értem.


Magyarán van egy sorszám, ahhoz a sorszámhoz tartozik EGY függvény: f[n] : H → ℝ


> Találtam egy olyan sorozatot, amiben a függvények száma mindig megduplázódik


A sorozat minden tagja EGY darab függvény. Nem tud megduplázódni, mert mert ha a sorozat második tagja nem egy függvény, akkor az nem tudom micsoda, de nem függvénysorozat. Lásd:

f₁ : H → ℝ

A sorozat második tagja is egy függvény:

f₂ : H → ℝ

stb…

2019. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt a duplázódást úgy értem, hogy az eredeti függvény ennyiszer szerepel valamilyen módon az új függvényben.

Pl.: tg(x), tg(1+arctg(x)), tg(1+arctg(x))*tg(1-arctg(x)),... sat.

Ez csak kitalált példa.

2019. ápr. 1. 00:33
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Nos ez egyszerű, ha közelebbről nincs megkötés arra, hogy mit jelent a duplázódás:


f[n] : x → 2^n * sin(x)


Így:

f[1] = 2 * sin(x) = sin(x) + sin(x)

f[2] = 4 * sin(x) = sin(x) + sin(x) + sin(x) + sin(x)

f[3] = 8 * sin(x) = sin(x) + sin(x) + sin(x) + sin(x) + sin(x) + sin(x) + sin(x) + sin(x)


Függvénysor? Igen.

Minden függvényben megduplázódik a függvények száma? Ha úgy írom fel, akkor igen.


;-)

2019. ápr. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

> Ha úgy írom fel, akkor igen.


Ha meg a "legegyszerűbb" alakban, akkor meg triviális. De mondjuk az f[n] = sum k=1-től 2^n-ig sin(x+k) már komolyabb függvény. Amit én találtam azt rekurzióval tudtam csak megadni, és a rekurzióból következik a duplázódás.

Ha már érthető, hogy mire gondolok, akkor kaphatnék-e némi információt ezekről a speciális sorozatokról?

2019. ápr. 1. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!