Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rézgálic vajon azonos az...

Laci vagyok kérdése:

Rézgálic vajon azonos az angolul Copper Sulfate Pentahydrate anyaggal?

Figyelt kérdés

Az USA-ban élek és bordói lé permetszert akarok készíteni és Copper Sulfate Pentahydrate nevű anyagot találtam.


A szótár szerint a rézgálic vagyis a réz szulfát neve angolul Copper Sulfate. De itt minden általam talált anyagra az van írva, hogy Copper Sulfate Pentahydrate.

Ez valami módosított változata a rézgálicnak vagy tulajdonképen ugyanaz? Alkalmas bordói lé készítéshez?


2019. máj. 3. 09:09
 1/5 dellfil ***** válasza:
100%

A "pentahydrate" azt jelenti, hogy kristályvizet tartalmazó a rézgálic. Tehát teljesen megfelelő kell, hogy legyen. Ugyanis az itthon vett rézgálic is kristályvizet tartalmazó termék. Ettől szép kékek a kristályai. A kristályvizétől megfosztott rézgálic (a sima copper sulfate) - ha jól tudom - fehér por. De ha vizet adsz hozzá, akkor az is "megkékűl". :)

Szerintem teljesen megfelel a bordói léhez. :)


[link]


dellfil

2019. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mit vackolsz bordói lé készítéssel? Készen lehet kapni. Meg egy rakás egyéb réztartalmú szert is.
2019. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, vettem a Home Depot-ban ZEP márkájú Root Killer nevű szert amit azért árulnak, hogy a régi tipusú még öntött vascső szennyvízvezetékből kiírtani a gyökereket. Ugyanis a csövek összetételénél a fák gyökerei belefúrják magukat és képesek eltömíteni a szennyvíz vezetéket. A dobozra rá van írva, hogy activ ingredient 99% Copper Sulfate Pentahydrate. A másik válaszolónak üzenem, hogy valóban lehet kapni kész szereket de nem feltétlenül azonos a bordói lével és jellemzően ezek a kész szerek legalább 5-ször annyiba kerülnek mintha magam készítem el az alapanyagokból.
2019. máj. 3. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg ötször olyan hatékonyak is.
2019. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A magyar köznyelvben használt rézgálic, az a kristályos rézszulfát, azaz rézszulfát-pentahidrát. Éppen az az anyag, amiről beszélsz. Szóval ugyanaz.

És most mondok egy meglepőt neked, permetezéssel kapcsolatban. Az a Bordói lé, amit te készítesz, az a rézérzékenyeket leviszi, ha nem csak lemosó permetezésre használod. De a mai modern tribázikus rézszulfátot tartalmazó szereket akár őszibarackban is alkalmazhatod kontakt szernek tafrina ellen. [link] A cikk a Cuproxat márkanéven forgalomba kerülő permetszerről ír. De Magyarországon kapható például Bordói lé + kén NEO, amiben szintén tribázikus rézszulfát van...

2019. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!