Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Titeket nem bosszant, hogy a...

Titeket nem bosszant, hogy a robotok még semmilyen szinten sem részei az átlag ember életének?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

"A robot is a machine—especially one programmable by a computer— capable of carrying out a complex series of actions automatically.[2] Robots can be guided by an external control device or the control may be embedded within. Robots may be constructed on the lines of human form, but most robots are machines designed to perform a task with no regard to how they look."


Persze a sci-fi világok a "robot" szó alatt mindig egy humanoid kinézetű, feltehetőleg 2 méter körüli gépre gondolnak, ami olyan feladatokat lát el mint takarítás, mentés, vagy katonai szolgálat...


A mérnőki tudományokban a robot egy sokkal általánosabb fogalom.

Minden gép robot, amibe előre tudod programozni valamilyen módon egy feladat megoldásának menetét.


Tehát robot a mosógép is, a mikró is, és az újabb autók parkolást segítő rendszere is.


A gyárak pedig ma már tele vannak robotokkal.

Robot vágja ezred milliméter pontossággal a fémet, robot szortíroz a szalagon, vannak már német gyárak ahol robot targonca pakolja az árut.


A humanoid robot egyelőre feleslegesen bonyolult, és költséges, ezért nem használják őket.

2019. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy mire kéne használni őket?


Ha majd nem csak két km/h sebességgel, eléggé nehézkesen tudnak járni, akkor esetleg. Egyelőre sok mindenre nem jók ezek az ember szerű robotok.

2019. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Első teljesen jól leírta. Amúgy meg a mesterséges intelligencia is része már az életednek. Amikor megnyitod a facebookot és hirdetéseket látsz, vagy google hirdetések. Azokat mind mesterséges intelligenciák válogatják ki, tehát robotok, hogy neked mi lenne a releváns hirdetés.
2019. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
97%

Robotporszívók pl. igen. Budapesti kávézóban felszolgálórobot, stb... Milyen szinten kéne robotoknak lenni az életünkben?


Az okosotthonok már majdnem olyanok: Google Home, Alexa, stb. szinte mindent csinál, indít, kapcsol, válaszol, stb. Pár éve még nyálcsorgatva néztük valamelyik James Bond/Iron Man/akármelyik filmben hogy a "robot" aszisztens visszabeszél, meg utasításokat csinál meg. Most meg ez a mindennapi életünk része...

2019. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne lennének részei? Gyanítom a te lakásod is tele van programok alapján működő gépekkel, ez lehet mosógép, hűtő, kávéfőző, stb. Ezek azért igencsak a hétköznapi élet részei, és robotok is.
2019. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Robotok alatt mozgó, nem féltétlen humanoid robotokra gondoltam, amik dolgokat csinálnak az ember helyett.
2019. máj. 28. 13:51
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Az azért eléggé túlzás hogy semmilyen szinten nincsenek jelen a robotok az életünkben, szerinted kinek köszönhetjük pl az ha elmegyünk egy boltba teli polcok varnak minket, az hogy ilyen szépen be vannak csomagolva, le vannak gyártva a termékek az mind a robotok műve és ez csak egy nagyon kis példa még több száz ilyet tudnék mondani

Tudom te nem ilyen robotokra gondoltál, hanem ami a sci-fi filmekben van és behozza a reggelit az agyadba és megcsinál helyetted mindent, ezt a mai tudománnyal bőven meg lehetne mar oldani csak az emberek pénztárcája illetve maga az igény szab határt, nem vagyok benne biztos hogy erre igény lenne - szerintem az olyan robotok amire te gondolsz a filmekben jól mutatnak, de a valóságban több gondot okoznának mint előnyt

2019. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
83%

A telefonom személyi asszisztense egy MI-robot.

Az intelligens ébresztő és alvásfigyelő app is az.

A mai autókban lévő sáv- és forgalomkövető automatika is az.

A vezető nélküli metróvonalak is mind robotok.

A tecsó önkiszolgáló pénztára is egy egyszerű robot.

A munkahelyemen az összes CNC gép is robot, legfeljebb nem az igazi interaktív fajta.

A gyárak tele vannak hegesztő, forrasztó, szerelő robotokkal.


Hogy miért nem találkozol úton-útfélen C3PO-val és R2D2-vel?

Mert azok a sci-fikben túlhumanizált robotok.

Ahhoz, hogy ilyenek valamennyire is praktikusak legyenek, a mai szintnél sokkal de sokkal nagyobb mértékben kéne emberszerűnek lenniük, nem külsőre, hanem képességekre.


Ami meg ezeket a szükséges képességeket már közelíti, az még ma is túl drága ahhoz, amennyire használható.


A Honda Asimoja jópofa, de reklámon kívül még igazán ő sem jó semmire.


A Boston Dynamics robotjai meg nem az utcán melletted, hanem ott fognak megjelenni "tömegesen", ahol a hasznukat nem csak pénzben mérik, plusz ettől függetlenül hatalmas büdzsé áll hozzá rendelkezésre: a hadseregekben.

2019. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem bosszant, mert én a nyolcvanas években már használtam robotot. Igaz, kicsit más az elképzelésem róla, mint neked.

A felsorolást mellőzöm, Wadmalac hosszan időzött ennél.

2019. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Olyan robotokat szeretnék, amike megcsinálják heylettem a házimunkát és/vagy helyettem dolgoznak nekem. De kiborggá vagy csak az abszolút szükséges szerveket tartalmazó robottá változni is jó lenne.
2019. máj. 28. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!