Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a bolygómű szerkezetnek a...

Ha a bolygómű szerkezetnek a legmagasabb hatásfoka akkor miért nem azt használják mindenhol?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán olcsó, méretileg, tömegileg nagy, bonyolult is.
2019. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert más mechanikus hajtásoknak is igen jó lehet a hatásfoka (egyszerű bolygómű 99%, bordásszíj 98%, lánc 98%, csiga 97%, ékszíj 94%) és az adott feladatra akár sokkal alkalmasabb lehet. A tervezésnél a hatásfok mellet még van legalább tucatnyi más szempont is...
2019. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
100%
Kicsit olyan a kérdésed mint az, hogy ha a repülők fekete dobozát olyan anyagból csinálják ami nem megy tönkre repülőszerencsétlenség során, akkor miért nem csinálják abból az egész repülőt?
2019. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, képzeld csak el, milyen jó lenne, ha még a bicikliden is bolygóművet alkalmaznának! 10-20 kiló plusz súllyal biztosan nagyon versenyképes lennél a normál bringát tekerőkkel szemben :)
2019. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 El kell szomorítsalak, de vannak olyan agyváltók, amelyek bolygóművesek! Jellemzőjük a kis méret és tömeg. Na meg a drágaság.

A bolygóművek tömeg/teljesítmény aránya igen jó, más kérdés, hogy amelyek rendkívül nagy teljesítmények átvitelére is alkalmazhatók azok nyilván nagyok is.

2019. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Nem jártál sikerrel, nem sikerült elszomorítanod :) Sőt, inkább örülök, hogy ma is tanultam valamit.
2019. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"de vannak olyan agyváltók, amelyek bolygóművesek"

Én spec nem ismerek egyet sem, ami nem az. :D


"Jellemzőjük a kis méret és tömeg."

Hát ez nem feltétlenül igaz egy láncváltó rendszerrel összevetve, inkább a kompaktság, szennyeződések elleni zártság, nagy élettartam és nulla karbantartás-igény a döntő előny.

A hátrány a súly és az otthoni csaknem abszolút szervizelhetetlenség mellett a viszonylag kis fokozatválaszték, bár ahogy újabban jönnek sorban az egyre kisebb és több fokozatú agyváltók, már ez sem feltétlenül igaz.


Amúgy én erősen kételkedem abban a legmagasabb hatásfokban. A fogaskerék-hajtások nem éppen a legjobb hatásfokú hajtások, a bolygóműben meg azért minimum 4-5 fogaskerék pörög.

2019. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!