Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem láthatő az ISS...

Miért nem láthatő az ISS magyarország felett, mikor tavaj szinte minden este meg lehetett figyelni?

Figyelt kérdés
Internetes oldalak szerint a pályája nem is érint bennünket.
2010. júl. 9. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne látható. Alig-alig van pálya, amelyiken keringve sose látnánk, Talán csak ha az egyenlítő felett keringene, vagy geostacionáris pályán lenne /mert akkor állni látszana, és nem innen/.

Bármelyik pálya, amelyik szög alatt hajlik az egyenlítőhöz, láthatóvá teszi MO. felett, persze nem akármikor, és most a föld körül 100-10000 km. magasságú keringésekről beszélek.

Itt egy honlap, az aktuális helyzete látható:

[link]

Az előrejelző program megkeresését rád hagyom.

2010. júl. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. Ismerem a Heavens-Above-t, de nem lenne hátrány ha segítenél előrejelző oldalt keresni.
2010. júl. 9. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Volt programom rádióamatőr holdak követése kapcsán, rajta voltak a meteorológiai és a GPS holdak is, de a többi..?

Igencsak régen láttam, de lehet, elő tudom keríteni..

2010. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és nem értem: ha ismered fenti honlapot, és amit mutat, egy pillantással lehet látni, hogy tőlünk is látni kell, olyan pályán kering. Miért kérdezted/állítottad, hogy tőlünk nem látható?
2010. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mivel úgy gondoltam, hogyha a pálya nem keresztezi közvetlen az adott országot akkor az azt jelenti, hogy onnan nem látható. [link] itt éles pályarajzot láthatunk.
2010. júl. 9. 22:45
 6/8 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak:


Az remek lenne. Ha sikerül kérlek dobj egy mail-t.

2010. júl. 9. 22:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen.. A műhold keringési síkja sohasem változik /azért időnként korrigálni kell az adatokat/, a föld "forog" alatta, és mondjuk 100 percenként /keringési idő/ kerül ugyanolyan földrajzi szélességre. A pálya síkjának az egyenlítő által bezárt szögétől függ, hogy egy fordulat alatt, mennyit, hány fokot tolódik el az egyenlítői metszéspont. Ez igaz egy és ugyanazon földrajzi szélességre is, itt MO.-ra... Próbáld ezt elképzelni.. Előbb utóbb lesz olyan pálya, amikor MO-n a horizont fölé kerül..

"Holdad" e pillanatban Kis-Ázsia felett jár, -56 fokos elevációval /horizont alatt/..

Az adatok régebben lettek persze frissítve, de valahonnan letölthetők..

Keresd a SatScape v2.02 programot.. Most töltöttem le, néztem meg..

2010. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem jártam erre..

Az ajánlott program kezelésére rá kell jönni..

Mutatja azt, hogy az adott, kijelölt hold honnan látható, tehát ahol horizont fölé kerül.

Korábbi tapasztalat, hogy a ca. 100-400 km magasságban keringő holdak láthatósági ideje /horizont felettiség értendő rajta/ 8-16 perc. Ezt nem tudom, de egy másik program előrejelzésben a következőket adja: 1.kelési idő/azimut, azaz hol É-K-D-Ny persze pontos fok formájában, 2.horizont feletti maximum ideje/elevációja /milyen magasságig "kapaszkodik fel"/, azimutja, 3. nyugta idő/azimut/.

2010. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!