Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy mondják helyesen banán...

Hogy mondják helyesen banán vagy banánt vagy banántot? Vagy, hogy valaszoljunk a kerdésre, hogy Mi ez? Ez egy babán vagy ez egy banánt esetle ez egy banántot.

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Fekete Pákó vagy e? :D
2008. nov. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Helyesen:banánt,banántot

A kérdésre válaszolj így:bánántot vagy babán

:)

/pici cutte/

2008. nov. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha azt kérdezik töled hogy mi ez? Akkor a válasz ez banán. Viszont vettem 1 kiló banánt. A banántot szavat soha nem használod. Hasonló példa a mész szó, nem meszetet veszel, hanem meszet.
2008. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg mindig nem sikerult pontos valaszt kapnom a kerdesemre. Hulyesegektol pedig kerek minden kedves tagot, hogy kimeljenek meg. Koszi
2008. nov. 16. 14:48
 5/13 anonim válasza:
74%
Szerintem te vagy egy kicsit butább a kellőnél. A 3. válasz tökéletes.
2008. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Na hát ilyen kérdést:DDD

De a válasz:

Mi ez az asztalon? Egy BANÁN

Ha a BANÁN szót eláátod tárgy raggal, akkor lesz belőle BANÁNT, tehát Kettő darab BANÁNT ettem.

Olyan szó pedig nem létezik, hogy banántot.


Remélem így érted.

2008. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
2.ik vagyok, ha neked a válaszom hülyeség akkor barátom a hiba a te keszülékedben van, igy segitsen az ember...
2008. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
banán
2008. nov. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Helo mindenkinek! Koszi szepen a segitseget. Tudjatok ezen a banan teman rendesen osszeszolalkoztam a baratommal. O azt allitja, hogy az emberek hasznaljak a banan vagy banant, mint fonevet. En egyszer hallottam meg Vágó István musoraban, hogy mivel sok ember kezdte hasznalni a banan masik valtozatat mint fonevet a banantot, azert irtam ide be es kerdeztelek meg benneteket. Szeretnem, ha megkerdeznetek egy irodalmart hogy mi errol a velemenye, mert meg mindig nem hagy nyugodni ez a tema a Vago Úr kijelentese miatt. Segitenetek ebben? Elore is nagyon koszonom mindenkinek a segitseget! Tisztelettel: Julia M.
2008. nov. 17. 14:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez segitségedre lesz: A banántot forma azért feltûnõ különösen városi embernek, mert úgy tudja vagy úgy érzi, hogy a szóhoz kétszer is hozzátették a tárgy ragját: banán-t-ot. Pedig nem így van. A banán köznyelvi formának a népnyelvben van banánt alakváltozata is. Így ha ahhoz kapcsolódik a tárgyrag a kötõhangzóval, banántot lesz belõle. Olyan eset ez is, mint a tulipán – tulipánt (tulipántos láda a népmûvészetben, de tulipános láda az, amelyben tulipán van ültetve). Hasonló eset: jázmin – jázmint, rubin – rubint (rubintos virágom, rubintkõ) stb. Nem olyan esetek ezek, mint az eztet, aztat, õtet típusú hibák. Természetesen, a köznyelvi változat: banán, illetve banánt.



Bövebben pedig: [link]

2008. nov. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!