Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hivatalos levélbe írhatunk...

Hivatalos levélbe írhatunk szerintemet? Vagy snassz?

Figyelt kérdés
Egyik barátom megszólt érte, pedig én csak a szóismétlést akartam elkerülni (véleményem szerint helyett).

2019. okt. 2. 10:25
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

#8: A hivatalos levelezésnek megvan a maga, hogyismondjam, etikettje.

Ez olyan, mint egy dresszkód, ide csak öltönyben illik belépni stb.

A "szerintem" nem egy vulgáris szó, de erősen köznyelvi.

Nem tudok erre jobb szót, a választékos fogalmazás keretébe nem fér bele.

A feljebb felsoroltak, "véleményem szerint" stb. tökéletes helyettesítők.


Egy hivatalos levélben nem írod azt, hogy ez a termék rossz, azt írod, ennek a terméknek a minősége nem elfogadható, nem megfelelő stb.

Nem írod azt, hogy azért késtem ,mert vécére mentem, hanem azt írod, egészségügyi problémák akadályoztak.

2019. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 BringaManó ***** válasza:

#8: Nem.


(továbbá ld. #11)

2019. okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A másik, hogy a hivatalos levelek általában hivatkoznak valamilyen szabályra, jogra, stb. Ritka az az eset, amikor a véleményedet akarod leírni, inkább valamilyen szabályozásra hivatkozva kérelmezel, igényelsz, panaszolsz, kifogást emelsz, információt adsz vagy kérsz, stb. Tehát van egy hivatkozási alap (pl. szolgáltató szerződéses kötelezettsége, jogosultsági feltételek, stb.) és van egy feladat, amit az ügyintéző majd elvégez. Ritka az olyan eset, amikor számít, hogy "szerinted" mi a szitu. :)

Az ilyen kivételekkor előfordulhat, hogy egy ügyben éppen az a feladat, hogy eldőljön, a véleményed helytálló-e. Ilyenkor írhatod, hogy szerintem, csak ne olyan állításhoz használd, amit az ügyintézőnek kell tudnia. Vagy ha a "körülbelül" helyett használnád, akkor sem szerencsés a szerintem szóra cserélni.

2019. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már tiszta az indoklás. Sikerült kicsit faragni az efféle készségeimen. Mindig tanul valami újat az ember.
2019. okt. 6. 18:14
 15/15 BringaManó ***** válasza:

:-(

Kár, pedig ez utóbbinak már nem sok köze volt a kérdésedhez... A #11-es sokkal jobb volt.

Azt kérdezted, hogy snassz-e. Erre megírták, hogy snassz. (pl. #11) Ez neked nem tetszett...

A #13-ban inkább az van leírva, hogy 'sokszor értelme sincs, mert nem azt akarod írni, amit ez a szó jelent (de mellesleg amikor mégis azt akarod írni, akkor snassz ezt a szót használni)'.

2019. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!