Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintek egy 12èvesnek...

Szerintek egy 12èvesnek tudnia kell helyesirni?

Figyelt kérdés
Hogy hogy ezek mai fiatalok nem tudnak helyesirni? Nekem vannak azért hibák
2019. okt. 12. 16:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azért igyekszem betartani!
2019. okt. 12. 16:33
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Noob vagy.
2019. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Tudtommal már 1. osztályban tanulnak helyesen írni, tehát igen.
2019. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Már régen.

Már 6 éve tanulja az írást.

2019. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
82%
Mindenkinek tudnia kéne, aki már megtanult írni, kortól függetlenül...
2019. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
szóval 12 éves vagy. pá , ide NEM írhat 16év alatti
2019. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
64%
Már 8 évesen kell tudni helyesírni.
2019. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igen.

Egy nyolcéves még elég sok mindent nem tud a helyesírásról. Tehát egy nagyon alap szinten van a tudása, amire az ő korában szükség lehet.

2019. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, milyen szinten. Mert vannak bőven olyan eszement dolgok, amin a helyesírást szabályozgató nyelvészprofesszorok is egymásnak ugranának. De talán az már elvárható lenne egy 12 évestől, hogy a "-ba/-be" és "-ban/-ben" illetve a "mije?" és "milyen?" különbségét értse, mivel ez már nem is helyesírási hiba, hanem nyelvismereti hiány.
2019. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6 évesen még van, aki iskolában sincs, más elsőben még nem jut el az ABC végéig, de már tud helyes írni az itteni trollok szerint. Ez vicces.


Mindenesetre a legtöbb nyelvtannáci nem képes az emberi viselkedés alapvető normáinak betartására és csak a hibákra koncentrál, akár egy politikus a parlamentben.


Kelleni meg nem kell, csak illik, illetve elvárt a helyesírás. Simán lehet enélkül is életben maradni és több jót tenni az emberiségért, mint amit egy nyelvtannáci tesz. Tehát a "kell" szó itt nem a megfelelő.


Saját példámból kiibdulva: diszgráfiás voltam/vagyok. Általános 3ban, 10 évesen kestük el a helyesírási alapokat, addig nálunk erre nem fektettek hangsúlyt. Általános másodikig egy tanító volt, aki "mindent is" oktatott (ennek megfelelően hanyag minőségben). Vannak olyan szavak, amiket 30 évesen tanultam meg helyesen leírni, de addigra már több ember életét megmentettem, tanítottam egyetemen, volt 2 diplomám (külön szakokon), és 20 éves koromtól magam ura és ellátója vagyok.

A nyelvtannácik közül ki az, aki a másod diplomáját csinálta 20 évesen a saját maga által megteremtett anyagi jóllétben, és mennyi lóg még a szülei nyakán, és még az szülői segítség nélkül is képtelen a saját lábára állni?


Egyáltalán nem kellett ehhez a helyesírás tudása. Egy elégséges szintű ismerete elég volt.


Ezek tények. Nem vélemények.


A helyesírás a kultúra része. Aki nem tanul a hibáiból, szándékosan nem javítja a hiányosságait, az igénytelen. De ez nem létszükséglet.


Nem mindenkinek olyan könnyű, mint nyelvtannáciknak. Én nekem a matek volt olyan, hogy sosem kellett tanulni, elég volt egyszer elolvasni és tudtam. A helyesírás számomra nehéz. Mégsem fikázom azt, aki nem tud egy másodrendű diff enyenletet fejben kiszámolni, vagy nem érti, miért tudok a munkám során gyorsan algoritmusokat gyártani.

2019. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!