Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik anyanyelvükön sem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ milyen szinten.

Ha alap szavakat, kifejezéseket nem tud leírni, vagy annyira se tudja kifejezni magát, hogy érthető legyen, mit gondol, az igénytelenség. Az egy igénytelen ember.

2019. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

Nálam két kategória van, az első, akik szimplán "buta" ember, értsd középszintű matek érettségi is problémát okoz neki, nem csak a helyesírása rossz, és még a beépített helyesírás ellenőrzőt sem használja. A második, akinek ugyan rossz a helyesírása, de amúgy teljesen értelmes emberek, lehetőséghez mérten törekednek a helyesírás betartására, és legalább azokat nem rontja el, amire egyszerű szabály van.

Az első az a kategória, amit magamban mélyen nagyon lenézek. A másodikkal nincs semmi bajom, van akinek a helyesírás kisujjból megy, van akinek meg nem. De ameddig nem tud valaki egy egyszerű középszintű matek érettségit megírni legalább ötös szintre, addig ne csesztessen másokat a helyesírásukkal, azaz a legtöbb magyar tanár és könyvtáros legjobb, ha csendben marad.

2019. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy erre több féle okuk szokott lenni. Vannak nagyon okos emberek rossz helyesírással, vannak, akik nem törődnek vele, vannak, akik nem jártak eleget iskolába. És mindezek változatos kombinációi. Tehát nem ítélkezem felettük egyáltalán. Nekem nagyon zavarja a szemem a helyesírási hiba, de ez nem érintheti az ő jogukat a helytelen íráshoz. Azokról van egy fajta rossz véleményem, akik az “egyelőre” szót úgy írják “egyenlőre”. Ezek az igazi fél-, vagy negyedműveltek. Olyanok, mint a gróféknál szolgált cselédlány, aki eltartja a kisujját a teáscsésze fogása közben, de a körme alatt piszok van. Persze ez csak előítélet, egyáltalán nem biztos, hogy mind ostoba. Meg se bántanék senkit azzal, hogy a szemére hányom, és nem vitatom el a jogát ahhoz, hogy ilyen ostoba módon írja, miközben fenntartom a magam jogát a fentebb leírt prekoncepcióra.
2019. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
#3, az ugye vilagos, hogy létezik olyan szó, hogy "egyenlőre"?
2019. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha értem mit akar nem érdekel különösebben és fontos: SOHA nem javítom ki, nem kritizálom.
2019. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

Összességében annyi, egyfajta silányság jele. Ám nagyon fontos ennek mértéke. Mert ugye egy tükörfelületen egy apró lyuk zavaró lehet jól látható helyen, másutt meg kevésbé. Ám egy rücskös téglafalon ennek tízszeres is lehet természetes.

Szóval az a véleményem, hogy ilyen kérdés annyira általános, hogy bármely válasz csak hibás lehet valamilyen szempontból. Éppen ezért nem érdemes megkérdezni. Félrevezető. És ez nem jó.

2019. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
persze, kedves 4-es válaszoló. Az “egyenlőre” szót, mely létezik, úgy kell írni, hogy egyenlőre. Amiről én beszéltem az az “egyelőre”, hogy sok gyagyás a neten n-nel írja ezt is. Ugyanezek eszik a “gordont” is olyan étteremben, ahol ez az étlapra is így van kiírva.
2019. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Wadmalac ***** válasza:
91%

Darázsfészket pofozgatsz.


A mai helyesírási átlagos színvonal a béka segge alatt van, a médiában is és sajnos egyre többen hangoztatják, hogy ez nem is fontos.

A nyelv folyamatos evolúciója, átalakulása természetes folyamat, de én továbbra is elválasztom a domborzatváltozás és erózió fogalmakat, Itt szerintem a magyar nyelv, helyesírás eróziója folyik.


A helyesírásban hibázást tudom tolerálni, de a szándék hiányát a javításra nem.

2019. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

helyesírás eróziója


Remek és találó megfogalmazás, Wadmalac!

2019. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

A magyar helyesírás nagyon nehéz szerintem, még a hozzáértők is vakarják a fejüket egy-egy nehezebb eset kapcsán. Egyetemi szinten voltak olyan esetek, hogy csak néztem, hogy ilyenek is vannak, és akkor jön rá az ember, hogy az átlagember soha nem is találkozik ezekkel a szabályokkal, miért kéne tudnia mindent tökéletesen leírnia?


Úgyhogy nem ezzel van a baj, pl. hogy sokan nem tudják, hogy a helyes? Vajas kenyér vagy vajaskenyér, zsíros kenyér vagy zsíroskenyér? A probléma akkor van, amikor valakiben nincs is meg az igény arra, hogy törődjön a helyesírásával. Magam részéről én ezt ugyanolyan igénynek tartom, mint hogy valaki törődik a kinézetével, megjelenésével. Az ember helyesírása is kifejez valamit az egyénről, és aki elhanyagolja, szerintem ugyanolyan, mint amikor a fürdést hanyagolja el, szakadt ruhákban jár... Ha valaki ad a megjelenésére, ad magára, az arra, hogy valahogy normálisan tekintsenek rá az embertársai, akkor a helyesírására is adnia kéne, mert a rossz helyesírású embert műveletlennek, bárdolatlannak tartják (bár manapság lehet, hogy ez egyre kevésbé van így, és maga az írás már nem mond el semmit az emberről, hiszen egyre kevesebb ember van, aki találkozik egyáltalán írott szöveggel ebben a digitalizált korban). A fiatalságra nagyon igaz ez.

2019. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!