Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Segítene valaki nekem kijavíta...

Segítene valaki nekem kijavítani ezt a szöveget?

Figyelt kérdés

ide nem igen másolnám be, mert nagyon hosszú. viszont ha valaki (nagyon)jó helyesírásból, és megpróbálná kijavítani nekem, azt nagyon megköszönném.

aki segítene, az írjon privátban, és elküldöm neki a szöveget e-mailben.


kérem, valaki próbálja meg, fontos! :S

a vesszőkkel van a hiba a szövegben.


ja és nem tudom kit zavar, de Harry Potteres a szöveg. remélem, hogy ez nem akadály.


S.O.S.


2010. júl. 28. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Küld priviben, s megnézem neked.
2010. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%
Ha word-be beteszed, és benyomod a helyesírás ellenőrzőt, akkor az megmutatja hol a hiba. A zöld aláhúzás, szóköz hiba, a piros aláhúzás pedig helyesírási. Ezzel időt spórolsz, de persze ha van időd, akkor tanulj helyesírást. :)
2010. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Küldheted!
2010. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is küldheted, korrektor vagyok!
2010. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a lánynak is van word-je, ami segíthet, viszont mégsem fogadják el...

köszi annak aki jelentkezett, már 2 helyre elment.

2010. júl. 29. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:

A word ellenőrzője 1-2 dologra alkalmas, de vannak komoly hátulütői. Például külön akar írni minden összetett szót, csak azért, mert külön-külön is értelmesek! Például egyszer azt akarta, hogy a buszjegyet írjam "busz jegy"-nek ááá.. (Vagyis az a gmail volt, de ugyanaz a mechanizmus.)

Első: a "küld" az egyszerű kijelentő módban van:) Ha felszólítót akarsz, akkor "küldd". (Mint az ad-add.) Viszont "kér"-"kérd", mert itt nem d-re végződik a szó.

Bocsi, hogy itt kekeckedek, csak reménykedem benne, hogy a helyesírás menüpont feljogosít erre, ami máshol parasztság.. vagy itt is? Ha igen, bocsi. Csak sehol nem tudom kiélni magam..

2010. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igen, persze, de ha már valakinek az összetett szavak írását is ellenőrizni kell, akkor ott komoly a probléma. Jóhiszeműen mondtam azt, amit. :D
2010. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Csak nem fanfic? :P Ha igen, szerintem keres egy bétát inkább, és most félreértés ne essék nem a válaszolók helyesírását vonnom kérdőbe, csak egy béta mégis jobban tisztába van az angol nevek utáni raggal, meg a varázsigékkel. :))Meg aki már rutinosan, napi szinten ezt csináljam az könnyebben is kiszúrja a hibákat.
2010. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de igen, fanfic. :D

mindenkinek köszönöm a segítséget, már sikerült elérni a célt.

2010. júl. 30. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!