Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az iskolában mikor írni...

Az iskolában mikor írni tanultunk akkor a 2-es számnak az alját amit mindenhol egy vizszintes egyenessel húznak meg, miért hullámos vonallal tanították hisz seholsem írják úgy?

Figyelt kérdés
Ez helyett-> _ ezt tanították -> ~ az aljának.

2020. júl. 19. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az semmi, mi elsőben áthúzva tanultuk a hetest, másodikban az új tanító néni megtiltotta az áthúzást, negyedikben visszajött a régi, és megint át kellett húzni.

És akkor a négyesről még nem is beszéltem!!

2020. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És tényleg. Őket is teljesen máshogyan írjuk.
2020. júl. 19. 09:36
 3/7 BringaManó ***** válasza:
89%
van bármilyen szám/betű, amit úgy írsz, ahogy az iskolában tanították?...
2020. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Sokféle betűtípus van mind a betűkre, mind a számokra.

Elsőben megtanítják valahogy, majd utána kialakul mindenkinek a sajátja. Én pl. úgy írom a b-t, mint ahgy itt is, tehát nem a "kézírásos" módon, hanem a gépelt módon. Ezt általánosban nem lehetett volna irodalomórán megtenni, mert kilógott volna az egyes a naplóból.

2020. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az írott betűkészletben a kettes alja hullámos.
2020. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi oviban egyenes vonallal tanultuk, elsőben hullámossal, azért hogy nagyobb korunkban a fele visszatérjen az egyenes vonalra.


Én szinte semmilyen betűt/számot se írok úgy, ahogy tanították. Az írott nagy S-et és nagy C-t pl már egy év után elhagytam, s áttértem a nyomtatott formáikra.

2020. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én hullámosan írom azóta is
2020. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!