Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írjuk helyesen: boxer...

Hogy írjuk helyesen: boxer vagy bokszer?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mindkettő helyes.
2020. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 chtt ***** válasza:
71%

magyarul: boksz, bokszer :)

[link]

2020. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Én csak egyetlen esetben írnám ksz-szek a boxer szót. Akkor, ha az ujjakra húzható ocsmány kézifegyverről van szó. A többi jelentésben (a brit gyatmati hadserek bizonyos katonái, alsógatya, kutyafajta, stb.) x-szel írnám.
2020. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 chtt ***** válasza:
78%

Kedves hármas, gyanítom ez nem egyéni ízlés kérdése, a magyar helyesírás szabályai szerint bokszer. Ettől függetlenül, úgy írod, ahogy jól esik, és ha elég sokan és sokáig írják helytelenül, előbb-utóbb helyes lesz belőle (értsd: módosítják a szabályt).

:)

2020. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Kevés olyan szavunk van, amelyben ksz-szel vagy gz-vel kiváltották az x-et, a boksz (és származékai) egyike ezeknek. Függetlenül attól, hogy ökölvívást, páholyt, fegyvert, gatyát vagy weblapmezőt jelent, a boksz, a bokszer és a többi bokszból képzett szó mindig ksz-szel írandó.
2020. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

#2 ha az általad linkelt keresőbe azt írom, hogy boxermotor, akkor azt írja ki: helyes.


Csaxolok.

2020. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 chtt ***** válasza:
40%

Látom, megjöttek a nem tetsző válaszokat lepontozók. :)

Kedves #6., minden relatív. Azt ugyan nem tudom, mi az a boxermotor (bár megnéztem a guglin a képét:), de azt látom, ha arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg egybeírják-e: [link]

Akinek ez kardinális kérdés, hát írja ikszel. Attól nem lesz sem jobb, sem rosszabb ember. Én öreg is vagyok, maradi is, maradok annál, amit tanultam. Remélem, ettől én sem leszek sokkal rosszabb ember, mint amilyen vagyok.

Jó éjt mindenkinek!

:)

2020. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
59%

Egyfajta férfi alsónadrág = bokszer

kutyafajta, kézifegyver = boxer


MTA A Magyar Helyesírás Szabályai, amit senki nem ismer, ezért nem tart be.

2020. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na és a boxer motor?
2020. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Az is ksz-es. A kutya is, a fegyver is.
2020. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!