Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tagore sétány...kiejtésben...

Tagore sétány...kiejtésben tagor, v. tagore (ha jól tudom, indiai, v. 'arra felé' költő)?

Figyelt kérdés
2020. aug. 19. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul, a sétány nevében ejteni szokták, de a Tagore név valójában a bengáli Thakur név angolos átírása, nincs a végén "e".
2020. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
81%
Magyarul szerintem Tagore, bengáli nyelven, ha ennek - [link] - hinni lehet: [thákur]
2020. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Nekem a tagore a szimpi...pláne, hogy mindig így hallottam...nemkevésbé pedig Szendrő József művész úr (csak nem tévedek, hogy esetleg más volt...nekem ő rémlik)...monológjában (is) e-el mondogatta.
2020. aug. 19. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Rabindranáth Tagore (Thakur) indiai költő, író, zeneszerző, aki szívpanaszait Balatonfüreden gyógyíttatta, többször járt ott. Ezért a sétány neve.
2020. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!