Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent az erény szó?

Mit jelent az erény szó?

Figyelt kérdés

Valamennyire tudom a jelentését, de ebben a helyzetben nem tudom, pontos mit gondoljak:

Rajztanárnak küldtem a festményemet és azt írta rá hogy "Sok erénye mellett" - (és itt írt egy hibát). Nem értem pontosan, hogy most a sok hiba közül egyet kiemelt vagy mit jelenthet. Pozitív vagy negatív.



2020. dec. 16. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sok pozitív tulajdonsága mellett van egy negatív is
2020. dec. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az erény az, amiben kiemelkedő (például valamilyen ecsetkezelési technika, vagy jó kompozícióválasztás), és ezek mellé leírja a hibákat.

Az erény mindig pozitív tulajdonság (persze a pozitív tulajdonság (akár csak a jó és a rossz) relatív dolog; például egy rablógyilkos társaságban az erénynek számíthat, hogy ki ölte meg a legtöbb embert, de nagy általánosságban, és nem szélsőséges helyzetekben mindenki „jó” dolgot ért erény alatt), a hibák kiemelésére pedig sosem használják.

2020. dec. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem akartam wikit idézni, de egész jól megfogalmazza:

"Az erény olyan magatartásban mutatkozik meg, amikor az embernek módja és hajlama van a bűnre, de mégsem vétkezik. Az erényes ember az extremitások között általában az arany középutat választja (pl. nem igénytelen és nem akar dúsgazdaggá válni)."

[link]


A wiki főleg az erkölcsi erényekre tér ki, de általánosságban a pozitív tulajdonságokat jelenti, akár pl. akár ecsetkezelésben is. Régebben például egy lányra akkor mondták, hogy erényes, ha nem parázna, visszafogott, követi a társadalmi elvárásokat.

2020. dec. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A rajztanárnak vannak leképzelései arról, az adott szinten mit kell tudni. Amikor osztályoz, ehhez mér és ad véleményt. Az idézett kijelentés azt jelenti nagyjából: ez a festmény nagyjából megfelel annak, amit elvárok ilyenkor, sőt, vannak olyan jó tulajdonságai is a festmények, amit még nem is vártam (csak majd később). Azonban ezen a dolgon (a hibán) még érdemes javítani.

A véleményt tekintsd egy segítő pozitív visszajelzésnek, jól haladsz.

2020. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Ezek szerint nem kell aggódnom. ^-^
2020. dec. 16. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sok erénye mellett"

Értsd: előnye, pozitívuma, jó tulajdonsága, ...

2020. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!