Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Több változata helyes lehet?...

Több változata helyes lehet? Vagy csak egy, és az melyik?

Figyelt kérdés

Julcsi köröm dekor szalon


Minden szót különírtam, ezek a szavak ebben a sorrendben legyenek benne. Hová mehet kötőjel?


Julcsi és a köröm közé szeretnék tenni mindenképp ha lehet és helyes.


2021. jan. 13. 08:28
 1/8 A kérdező kommentje:
A szalon ne legyen benne, meggondoltam magam!
2021. jan. 13. 08:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Julcsi köröm-dekor.
2021. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Julcsi-köröm dekor is helyes?
2021. jan. 13. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha körmöt dekorál, akkor körömdekor. Nem kell bele a kötőjel. Két egyszerű szóból képzett összetett szót mindig egybeírunk.
2021. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De én most azt kérdeztem hogy a Juli után rakhatok-e kötőjelet, és akkor már a dekor külön megy.
2021. jan. 13. 10:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom feladtam a leckét. Masnak helyesírásos kérdésére érkezik egy rahedli válasz erre meg semmi
2021. jan. 13. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Julcsi körömdekor.

A Julcsi- köröm nem jó, ezzel azt jelzed, mintha csak Julcsi körméről lenne szó. Itt pedig a Julcsiról elnevezett szalon - ami körömdekorálással foglalkozik - a megnevezett.

2021. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BringaManó ***** válasza:
100%

"Úgy látom feladtam a leckét. Masnak helyesírásos kérdésére érkezik egy rahedli válasz erre meg semmi"


Leírták neked, hogy „Julcsi körömdekor”.

(Vagy lehet még „Julcsi körömdekorszalon”.)

Ez a szabályos. Pont.


Ez persze nem kötelező szabályosan írni, oda raksz kötőjelet, ahova szeretnél... De akkor ne azt kérdezd, hogy hogy helyes, hanem hogy kinek hogyan tetszik, írj ki szavazást, vagy akármi.


A helyesírási kérdéseknél szerintem(!) az a jobb, ha egy megoldás van (ami jó), és az a gond, ha többen többfélét írnak, mert akkor kinek higgyen az ember. Neked meg az fáj, hogy nincs egy rahedli válasz... Mókás.

2021. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!