Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az alábbi mondatban milyen...

Az alábbi mondatban milyen határozók vannak (nehéz)?

Figyelt kérdés

A helyesírási hibáktól kis túlzással a falnak megyek.

Milyen határozó a hibáktól, a túlzással és a falnak?



2021. jan. 15. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelni tudnék, de az az irányzat, amelyik ezt a hetározós, jelzős stb mondattant fölállítottá, már rég túl van haladva, ez a megközelítése a mondatoknak pontatlan és sz4r, lásd pl. egy csomó esetben el sem lehet határozottan dönteni, hogy melyik szó milyen határozó stb., de ez még csak a kisebbik gond vele. Úgyhogy én nem is strapálnám magam ilyenekkel. Generatív nyelvészeti munkákat forgass, sokkal ígéretesebbek szerintem mondattan szempontjából. Viszont ha ez házifeladat, akkor sry, nem sokat segítettem xD
2021. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem HF. Szerintem a hibáktól okhatározó, a falnak állandó-. De a túlzással-ra ötletem sincs.
2021. jan. 15. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán mód ?? Bár elég szar voltam nyelvtanból
2021. jan. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg van olyan, hogy "Fok-, mértékhatározó".


[link]

[link]

2021. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!