Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van olyan, aki a joghurt-ot h...

Van olyan, aki a joghurt-ot h nélkül ejti? Jogúrt? Csak nekem furcsa, mert mindenhol joghurtnak hallottam?

Figyelt kérdés
Egyetlen embert hallottam jogúrtnak, és nagyon ritka.
2021. márc. 1. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az angolok a H-t nem ejtik benne (amúgy a németek sem) - lehet onnan volt az ismerősöd kiejtése?
2021. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Vajdaságban h nélkül mondják.
2021. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Yogurt (UK: /ˈjɒɡərt/; US: /ˈjoʊɡərt/,[1] from Turkish: yoğurt, Armenian: յոգուրտ) also spelled yoghurt, yogourt or yoghourt"

(en wiki)

2021. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1: tud angolul az illető, előfordulhat

2: felvidékitől hallottam, lehet az is belejátszik, ha valaki szláv nyelvet is beszél?

2021. márc. 1. 18:45
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Én szlovákiai vagyok, szlovákul simán jogurt, és ugyanígy használjuk mi is. Engem a jokhurt kiejtéstől ráz ki a hideg.
2021. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akkor ez megoldódott. Érdekes, mert mikor kérdeztem az illetőt, nem mondta, hogy a szlovákok így mondják.


Fel se tűnt, hogy hasonul a g, de tényleg k, pedig igyekszem g-vel mondani.

2021. márc. 1. 19:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A há néma benne, csak a magyar szorgalmas, és minden betűt (nem hangot!) ki akar mondani. Ezzel nem lenne semmi baj idegen szavaknál. Aki pl. nem tud franciául, nem tragédia, ha nem tudja, mi hangzik, mi néma.

De a joghurt meghonosodott jövevényszó, és bizony joghurtnak ejtjük. Ez már nem is fog változni. Engem sokkal jobban zavar egy másik étel. De ott az írás. Semmi nem indokolja, hogy a gíroszt gyrosnak írjuk.

2021. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én jokkurtnak mondom. Lehet azért, mert sose eszem, csak ovisan kínálgatott vele nagymamám, és így maradt meg a szó.

Ha valaki azt mondaná, hogy jogúrt, nem tudnám először, miről van szó.

2021. márc. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#7, Szerintem mi az angolból, ill. általában a nemzetközi latin átírásból vettük az írásmódot.

[link]

2021. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9#. Tudom, de egy görög szóról van szó.
2021. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!