Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes ez így? Csak nekem...

Helyes ez így? Csak nekem fura? Elsőre nem is értettem.

Figyelt kérdés

Újságcikk részlet:

"Nem kegyelmezett az elnök és a legfelsőbb bíróság, MÉGIS kivégezték a gyilkosságért elítélt L.M.-t!

A "mégis" az ellenkezőjére utal szerintem, tehát inkább:

Megkegyelmezett ... mégis kivégezték ... vagy

Nem kegyelmezett ... EZÉRT kivégezték ... vagy

Sokáig úgy látszott megússza/kegyelmet kap, mégis kivégezték


A cikkben a mégis egy le nem írt, láthatatlan dologgal ellenkezik ...


2021. márc. 9. 14:21
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
93%

"A cikkben a mégis egy le nem írt, láthatatlan dologgal ellenkezik ..."


Mert az a "láthatatlan dolog" valószínűleg előzmény-hír a fellebbezési-kegyelmi próbálkozásról.


Csak akkor tűnik helytelennek, ha az első mellékmondathoz kötöd.

2021. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Igen, fordítva talán jobb lenne:

(Sokáig kétséges volt...) Mégis kivégezték a gyilkosságért elítélt L.M.-t, nem kegyelmezett az elnök és a legfelsőbb bíróság.

2021. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha a napokban mentek a hírek, hogy mennyien tüntetnek ellene, ilyesmire lehet reakció az a mégis.

Pl lehetett volna így fogalmazni, "Nem kegyelmezett az elnök és a legfelsőbb bíróság, MÉGIS kivégezték a gyilkosságért elítélt L.M.-t a közfelháborodás és a városszerte tartott tüntetések ellenére." Vagy valahogy hasonlóképp.

2021. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A félreértést a vessző okozza. Ha két külön mondatban szerepelne a két tagmondat, máris eltűnne a zavaró tényező. Azért van vessző, mert az újságcikkek címeiben, hatásvadászat céljából érdekesebben, figyelemfelhívóan hangzik vesszővel.


A többit megírták mások: nem látszik az előzmény, amivel szembehelyezkedik a második tagmondat.

2021. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!