Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kecsöp vagy Kecsap?

Kecsöp vagy Kecsap?

Figyelt kérdés
Szerintetek ,hogyan kell helyesen használni a szót?

#GASZTRÓNÓMIA
2021. ápr. 8. 08:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Kecsap, jézus
2021. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Kecsap
2021. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Úgy mondják amerikaiul!


(Bocs, nem tudtam kihagyni. :D)


Talán a kecsap kiejtés elterjedtebb.

2021. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Kecsap
2021. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

red sauce (a britteknél, kávézóban dogloztam egy ideig, azt se tudtam hova kapjak mikor először red saucet kért valaki. mondom baszki van annak rendes neve, azt mondjad :D)

amúgy kecsap

2021. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
11%

Egyébként szerintem tényleg abszurd, hogy tudomány kategóriában megjelenik a kérdésed, és erre egy angol felszolgáló válaszol.

butamagyarország, én így szeretlek :)

2021. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
87%

Angol kiejtés szerin a-val.

Amerikában meg attól függ, éppen hol jársz. Néhol inkább "ö".


A dömper is csak USA-ban dömper, angoloknál damper.


A szó így sem magyar, úgy sem, az a-s verzió elterjedtebb.

2021. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:
88%

"szerintem tényleg abszurd, hogy tudomány kategóriában megjelenik a kérdésed, és erre egy angol felszolgáló válaszol."


Éppen azt mutatja, mitől lehet néha jobb a GYK, mint egy szigorúan szakirányú oldal. Olyan helyről is jöhet válasz, ahonnan nem is számítasz rá.


"butamagyarország, én így szeretlek"

Ennek jelen esetben nem látom semmi relevanciáját.


A felszolgáló gyakorlatból tud választ, ami nem hülyeség, a kérdező meg nem hülye, attól, hogy egy jövevényszó kiejtésére rákérdez, mivel több verzióban hallhatta.

2021. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 BringaManó ***** válasza:
65%

"hogyan kell helyesen használni a szót?"


Mármint magyarul hogy mondják? Mindkettő mondják, tehát mindkettő "helyes".

2021. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
88%

"ez nem tudományos kategória, és valahol a tudomány megszégyenítése, amikor egy felszólgáló válasza hiteles ilyen krédésekben"

Ez a kérdés speciel nyelvhelyesség kategória, ahol szerintem bárki hozzászólhat, akinek értékes infója van.

Ha nem így vesszük, a tudomány rovatban mindenhol csak adott téma PhD profja válaszolhatna, hát remélem el tudod képzelni, mennyi válasz lenne.


Én amúgy nem tudom, miért kéne egy minimum két nyelven beszélni tudó felszolgálónak feltétlenül predesztináltnak lennie inkopetenciára nyelvhelyességi kérdésben.

Néminemű skatulyázó lenézést érzek a háttérben.


Nekem spec van nyolc általánost végzett barátom, aki három nyelven beszél, bármilyen tudományos témához értelmesen hozzá tud szólni, plusz CNC stancgép programozóként dolgozik.

2021. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!