Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi ennek a szónak a szófaja?

Mi ennek a szónak a szófaja?

Figyelt kérdés

"Köszönöm", ige, E/1, én köszönöm.


Na de akkor mi a "kösz"? Ige nem lehet, mert az "én kösz" nem helyes, legalábbis nem hiszem. De még ha az is lenne, milyen személyben van? Nincs E/1-ként ragozva, tehát az nem lehet. Az "sz" miatt inkább olyan, mintha E/2 lenne, de annak meg végképp nincs értelme, na meg az "sz" a végén nem is rag ugyebár, csak úgy hangzik.


Szóval akkor mi a "kösz"? Vagy szleng szavak esetében egyszerűen elfogadjuk, hogy nem értelmezhetők teljes értékű, valódi szavakként?


2021. máj. 4. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nehezen hihetőnek fog tűnni, de főnév. Nem vicc!
2021. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#2 Önmagában szótanilag esetleg, de jelentése miatt nem lehet főnév sem. Illetve ha főnév, akkor tőszó, vagy képzett szó? Nyilván nem szótő. De képzett szó meg csak toldalékos lehet. Rövidebbé nem válhat a képzett szó, legalábbis tudtommal a nyelvtani szabályok nem tesznek ilyet lehetővé.
2021. máj. 4. 15:56
 3/9 A kérdező kommentje:
#1*
2021. máj. 4. 15:56
 4/9 anonim ***** válasza:
#2Mi van, ha régen valami hosszabbat jelentett, de röviden kezdték el használni? Így már érted?
2021. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
2021. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is láttam, de nem.
2021. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Valójában mindkettő. :)

2021. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 phls válasza:

@anonim: a [link] ugyan főnévnek mondja, de ez nettó hülyeség. A "kösz" igéből rövidült __mondatszó__, ebből származik a "köszi" és a "köszike".


Nem kéne csípőből marhaságokat leírni. Hogyan lenne a "kösz" főnév, próbáld csak ragozni! Van-e többes száma? Tárgyesete? Stb.

2021. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!